piątek, 29 marca, 2024

USTNY

Home Forum Egzaminy egzaminy USTNY

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 39)
  • Autor
    Wpisy
  • #6076
    ilka
    Uczestnik

    Witajcie ! Zdałam część pisemną i w związku z tym mam pytanie : Jak najlepiej przygotowywać się do ustnego? czytac ustawy czy uczyc się odpowiedzi pod konkretne pytania?

    #6081
    handy4
    Uczestnik

    gratuluje najlepiej przeczytać ustawy czasami w opracowanych pytaniach zdarzają sie błedy ale teraz już nie masz czasu na czytanie ustaw ucz się odpowiedzi na pytania

    #6083
    izmi
    Uczestnik

    konkretne odpowiedzi na konkretne pytania, bez wodolejstwa 🙂 tak wydaje się najlepiej i najbardziej logicznie 🙂

    #6084
    handy4
    Uczestnik

    nie wiem czy znasz pozycje kapuśniaka są tam błędy ale jak masz wiedze to je wyłapiesz ale plus tej pozycji jest taki że generalnie jest tam wiedza o kóra im w MF chodzi… dodatkowe pytania jakie otrzymałam od komisji na ustnym dotyczyły własnie tego czego im nie powiedziałam odrazu a było tam to napisane

    #6088
    adfaj
    Uczestnik

    Ja też zaproponowałabym Kapuśniaka – mało czasu. A tm bardziej, że jestem większość pytań z zestawów na ustnym. Choć ja trafiłam na zupełnie nowy zestaw z nowymi pytaniami. Na pięć dwa to były nówki. Ale zdałam, udało się. Więc Wam pewnie też dobrze pójdzie. Uszy do góry

    #6298
    kaczor
    Uczestnik

    Mam pytanie dla tych co jzu zdawali.Czy komisja zyzczy sobie , zeby „cytowac” odpowiedzi czy mozna uzywac troche swoich stylizowanych odpowiedzi.Biorac pod uwage, ze niektore odpowiedzi maja po 14 punktow do wymienienia moze byc ciezko slowo w slowo zacytowac odpowiedz:/

    #6301
    dorota1
    Uczestnik

    komisja nastawiona jest na to abyś myślała i mówiła własnymi słowami anie odklepywała wyuczone rugułki, najważniejsze abyś rozumiała i wiedzaiła o czym mówisz!

    #6303
    ilka
    Uczestnik

    Czy na pytanie trzeba odpowiedzieć zupełnie wszystko żeby zaliczyli poprawna odpowiedź? czy komisja przerywa w trakcie odpowiedzi? kiedy są wyniki ustnego ???

    #6307
    adfaj
    Uczestnik

    Na każde pytanie powinnaś odpowiedzieć. Co do komisji to jak widzi, że zaczynasz się plątać lub czegoś nie pamiętasz to próbują Cię naprowadzić. Tylko z tym naprowadzeniem jest różnie. Mnie na egzaminie też próbowali pomóc ale nic z tego nie wyszło. Oblałam. Na poprawce zaczynałąm mówić pewnie (to jest bardzo ważne) i już w połowie mówili „dalej”. Fakt, że skład komisji na poprawce różnił się od poprzedniego ale wydaje mi się, że pewność w odpowiadaniu na pytania bardzo mi pomogła.

    Będzie dobrze

    #6308
    adfaj
    Uczestnik

    A cha co do wyników to są tego samego dnia co egzamin po zakończeniu odpwiadania przez całą grupę

    #6343
    kaczor
    Uczestnik

    Troche sie ludze, ze po tym odsiewie jaki byl na pisemnym komisja nie bedzie teraz szalec.Troche by glupio wygladalo gdyby na przyklad zdalo tylko 10% z lacznej liczby ludzi.

    #6346
    ilka
    Uczestnik

    ja tez liczę na dużą przychylność komisji
    ale w sumie to myślę że najwięcej zależy od wylosowanego zestawu

    #6391
    ewcik
    Uczestnik

    Do tych co ustny mają już za sobą.
    Czy faktycznie w każdym zestawie 5 pytań trzy z nich są z audytu?

    #6392
    las
    Uczestnik

    W 99 % tak. Ja na ustny uczyłem się z Kapuśniaka, pytanie-odpowiedż (krótko, zwiężle i na temat – kilka zdań). Wystarczyło. Trzymaj się. Jak będziesz mowił (a) zdecydowanie, przerywają i proszą o kolejną odpowiedż na następne pytanie. Nie ma się czego bać ❗

    #6393
    hanus23
    Uczestnik

    Różne są zestawy, jednak nie należy ujednolicać, że w każdym są trzy pytania z audytu. Sama się o tym przeknałam …
    I taka osobista rada – nie poddawć się tylko próbować odpowiadać na każde pytanie, czasem wystarczą dwa-trzy zdania żeby zaliczyć a na to pytanie co się dużo powie jest niezaliczone! 😆
    powodzenia w losowaniu, tu szczęsie jest potrzebne! 🙄

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 39)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.