czwartek, 25 kwietnia, 2024

USTNY

Home Forum Egzaminy egzaminy USTNY

Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 39)
  • Autor
    Wpisy
  • #6395
    ilka
    Uczestnik

    No to sama już nie wiem: czy mówić bardzo bardzo kokretnie czy bardziej swoimi słowami i bardziej ogólnie…

    #6396
    dorota1
    Uczestnik

    zdawalam ustny w czerwcu i odnioslam wrazenie, ze komisja czeka tak naprawde na slowa klucze w danym pytaniu,
    a jesli chodzi o pytania z audytu to w zesatwie mialam tylko jedno pytanie z tego zakresu, wiec lepiej opracowac sobie wszystkie dzialki bo nigdy nie wiadomo na jaki zestaw trafisz
    powodzenia zycze i wary w swe sily, naprawde nie bedzie zle

    #6399
    kaczor
    Uczestnik

    jako „audyt” trzeba chyba rozumiec lacznie metodyke audytu,standardy i analize ryzyka.Trzy pytania z takiej tematyki zgodnie z obowiazujacym stanem prawnym (nowe rozporzadzenie egzaminacyjne) MUSZA sie znalezc w kazdym zestawie.Inna sprawa, ze malo sie bedzie klocil z komisja:wink:

    #6413
    eo
    Uczestnik

    Pytania z audytu trzeba niemalże wyrecytować tzn. podać te jedno zdanie – niczym litanię – szczególnie standardy. Poza tym liczy się ogromnie tzw. efekt „hallo” tzn. trzeba od początku zrobić na Komisji dobre wrażenie, mówić w sposób płynny zdecydowany tak jakbyście byli negocjatorami i chcieli przekonać do siebie drugą stronę – Komisja ocenia wszystko zarówno wiedzę jak i predyspozycje kandydatów do przeprwadzania prezentacji w warunkach stresowych. Wiedza i znajomość zagadnień jest elementem nieodzownym ale można odpowiedzieć trochę po swojemu w sposób spójny i logiczny. Jak zdawałem w czerwcu to tylko standardy trzeba było wyrecytować o reszczie można podyskutować

    #6507
    kaczor
    Uczestnik

    Zdaje ktos przed 6 pazdziernika?

    #6509
    tinak
    Uczestnik

    hej kaczor a czyżbyś zdawał właśnie 6 października – bo ja jakby też…

    #6515
    ilka
    Uczestnik

    JA zdaję 5 października………….

    #6522
    kaczor
    Uczestnik

    [QUOTE BY= tinak] hej kaczor a czyżbyś zdawał właśnie 6 października – bo ja jakby też…[/QUOTE]
    No 6 w drugiej turze.Juz mi slabo od kucia,niby duzo wiem,ale jak trafie na zly zestaw to chyba nawet charyzma i urok osobisty nie pomoga:wink:Sa takie pytania,ktorych po prostu ciezko mi sie nauczyc, to juz chyba zmeczenie materialu:grin:
    Poza tym administracje tylko sobie przejrze, bo troche sie znam prawie administracyjnym i cos tam zawsze powiem. Dodatkowy problem to fakt,ze sie zmienily standardy i mam nadzieje, ze komisja nie bedzie miala „przeterminowanych” pytan, bo moze byc problem.

    #6551
    tinak
    Uczestnik

    Kaczorze – towarzyszu niedoli! no więc ja również zdaję 6.10 w drugiej turze – tyle, że jeszcze nie zmobilizowałam się do powtarzania…podobnie odczuwam ogrooooomne zmęczenie materiału i myślę, że dopiero ten tydzień będzie kluczowy… jeśli nie to raczej odpadne… a czy ktoś w ogóle wie jaka jest zdawalność na ustnym – czy odsiew jest podobny jak na pisemnym – pytanie do tych co już zdawali

    #6552
    skibania
    Uczestnik

    Witajcie! 🙂
    Naprawdę „nie taki diabeł straszny, jak go malują” komisja jest nastawiona pozytywnie /ja tak bynajmniej uważam/. Zdałam ustny za pierwszym razem, choć szczerze na to nie liczyłam /pisemny zdawałam 3 razy! 😈 /.
    Powodzenia życzę ❗

    #6558
    podgr
    Uczestnik

    Witam
    Ja zdawałam rok temu tj, 16 listpoda pisemny a ustny pierwsze podejście oblałam-wydawało mi się,że odpowiedziałam na wszystkie pytania a jednak się nie powiodło, zdawalność za pierwszym podejściem do ustnego w mojej grupie była mizerna na 16 osób w dwóch gupach dziennych zdało tylko 2 osoby.Na poprawkę pojechałam z nastawieniem, że nie zdam ale się udało- byłam oszczędna w słowach, mówiłam tylko to czego byłam pewna na 100%, szanowna komisja nie lubli lania wody, lubi konkrety a te pytania naprowadzające dla mnie były „rozmywające”, trzeba być pewnym tego co się mówi, mówić płynnie i nie popełnić takiego błędu jak moja porzedniczka, padło pytanie ze strony Komisji z czego się pani uczyła, z jakich materiałów chodziło o sprawozdawczość budżetową a pani odpowiada,że z Kapuśniaka i niestety dziewczyna oblała.Życzę wszystkim wiary w siebie i płynności w mowie i będzie dobrze, powodzenia !!!.

    #6563
    kaczor
    Uczestnik

    To mnie przestraszylas:smile: Jestem ciekawy jak to jest, jesli odpowiem bardzo dobrze na 4 pytania a na jedno nei bede nic wiedzial, to zdam czy nie ma takiej opcji?Niby rozporzadzenie mowi o poprawnej odpowiedzi na 3 pytania,ale z tego co piszecie, widze, ze komisja ma jakies swoje kryteria(bo w sumie co ich obchodzi skad ktos sie uczyl, paranoja jakas).

    #6566
    pietryka
    Uczestnik

    Komisja zadaje dodatkowe pytania, żeby się przekonać czy zdający rozumie o czym mówi.Np. ja dostałem przy pytaniu o kwestinariusze samooceny – kto je wypełnia? Dotyczą one jednostki audytowanej i wypełnia je przede wszystkim kierownik jednostki audytowanej a także pracownicy w początkowej fazie audytu itp. Natomiast nie wierzę, że ta osoba oblała tylko dlatego, że powołała się na Kapuśniaka. Ja znałem odpowiedzi perfekt na trzy pytania, na jedno trochę pobłądziłem i mi nie uznano a na jedno nie zdążyłem się przygotować, gdyż jedna osoba zrezygnowała już po wejściu. Trzy dobre odpowiedzi wystarczyły i zdałe za pierwszym razem.
    Pozdrawiam, głowa do góry.

    #6569
    ilka
    Uczestnik

    A dużo tzn długo trzeba mówić na pytanie? tzn wyczerpac temat do końca, bardzo szczegółowo czy wystarczą najważniejsze rzeczy? długo traw cała odpowiedź jednej oosby?

    #6575
    podgr
    Uczestnik

    WITAM
    Możecie wierzyć lub nie ale przede mną osoba, która odpowiadała powiedziała, że uczyła się z Kapuśniaka resztę pamięta ze szkoły i ma dośwadczenie bo jest główna księgową w jst i widziałam skrzywienie na twarzach komisji była to jej druga odpowiedż, pózniej jeszcze odpowiedziała na jedno pytanie i nie wiem co zaważyło ale i jest to opinia nie tylko moja, Kapuśniak w pierwszych egzaminach był członkiem komisji póżniej odszedł i wydał tę cenną książkę ja się też z niej uczyłam. być może jest to niesmak-zazdrość kolegów z komisji.Napisałm to dlatego żeby uczulić osoby zdające jakby, dostały pytanie tego typu od komisji jednak radziłabym żeby tej publikacji nie wymieniać.Jak się mówi płynnnie to komisja przerywa i prosi o następne pytanie. Napewno dużo zależy od składu osobowego komisji no i od szczęścia czego wam życzę i głowa do góry osoby zdające mają więcej wiadomości od członków komisji – bo oni odpowiedzi mają na karteczkach a my musimy mieć to w głowie. Powodzenia !!!.

Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 39)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.