wtorek, 23 kwietnia, 2024

USTNY

Home Forum Egzaminy egzaminy USTNY

Oglądasz 9 wpisów - 31 z 39 (wszystkich: 39)
  • Autor
    Wpisy
  • #6577
    eo
    Uczestnik

    i nie próbujcie tylko ściągać ..

    #6578
    kaczor
    Uczestnik

    [QUOTE BY= Eo] i nie próbujcie tylko ściągać .. [/QUOTE]
    bez jaj:grin:

    #6601
    adfaj
    Uczestnik

    Hej wszystkim. Podgr chodziło Ci chyba raczej o Czerwińskiego, nie o Kapuśniaka. Ja zdałam dopiero na poprawce. I wiem, że komisji zależy na kluczowych słowach. Ja np. miałam pytanie dotyczące aktów noramtywnych i nie wymieniłam od razu rozporządzenia jako jednego z tych aktów. Komisja mnie naprowadziła. Wtedy zaczęłam mówić wszystko co wiem o rozporządzeniach. Powiedziałm (wydaje mi się) wystarczająco. Jak się później okazało tego pytania mi nie zaliczyli. Ale nie ma się co przejmować. Najważniejsze nie denerwować się i nie stresować – Komisja Was obserwuje. Odpowadać pewnie i zwiężle 😀

    #6617
    tamara
    Uczestnik

    Udało mi się zdać w 2004r. 😀 😀 Komisja naprowadza i pomaga, ale trzeba się znać na tym o co pytaja. Ja nie maiłąm wcześniej do czynienia z ksiegowością i zamotałam się w pytaniach dodatkowych dotyczących poprawiania błędów księgowych, not korygujacych itp. 🙁 A na pytanie jakie obowiązki nakłada ust. o ochr.inform.niejawnych na kierownika jednostki trzeba było tylko wymienic 3 punkty (podane zreszta w Kapusniaku), bo komisja tak miała napisane i nie chodizło jej w tym momencie o lanie wody. 🙂 Musiałao się zgadzać z zapisami w ich zeszycikach. Pozdrawiam i życze powodzenia. 😀

    #6649
    kaczor
    Uczestnik

    Ktos zdaje 4 lub 5.Podzielcie sie wrazeniami jak jzu bedziecie „po”:smile:

    #6760
    kaczor
    Uczestnik

    Jak nie ma nikogo chetnego to ja sie podziele:smile: Zdawalem dzisiaj z 5 innymi osobami.Wszedlem jako pierwszy z 2 paniami i nam sie udalo, innym juz niestety nie.Komisja byla mila i uprzejma (widac,ze po poludniu byli bardziej rozluznieni), ale wymagajaca, trzeba powiedziec te slowa kluczowe,ktorych sobie zazycza inaczej draza i dopytuja.Jak ktos ma dobry wzrok to od razu zobaczy czy mu zaliczono pytanie (komisja stawia plusy,minusy lub „kropki” przy kazdym pytaniu w specjalnym arkuszu). Odpowiedzi trzeba znac, na piekne oczy nic sie nie zdziala:smile:
    Wylosowany przeze mnei zestaw (moze komus sie przyda ta informacja)
    1.Pojecie audytu w jsfp
    2.Inwenaryzacja srodkow pieneiznych w kasie,zapasow materialow w punkcie sprzedazy,naleznosci i srodkow trwalych.
    3.Czynniki ryzyka dla systemu kontroli wewnetrznej.
    4.Co ma decydujacy wplyw na sile dowodow audytowych
    5.Co obejmuje wykonywana przez Ministra Finansow koordynacja kontroli finansowej i audytu.

    Zycze wszystkim powodzenia i szczescia , bo na ustnym jest troche potrzebne:smile:

    #6761
    jolkag1
    Uczestnik

    GRATULACJE, czyli masz to już za sobą, super. Pytania wylosowałeś w porządku, czy inne też takie były? Utwierdza mnie to w przekonaniu, że podstwą jest trafić w zadanie na egzaminie pisemnym, ale to jest niestety wielką niewiadomą?

    #6765
    kaczor
    Uczestnik

    [QUOTE BY= JolkaG1] GRATULACJE, czyli masz to już za sobą, super. Pytania wylosowałeś w porządku, czy inne też takie były? Utwierdza mnie to w przekonaniu, że podstwą jest trafić w zadanie na egzaminie pisemnym, ale to jest niestety wielką niewiadomą?[/QUOTE]

    Zestawy byly rozne, ogolnie niestety trzeba sie przygotowac z wszystkiego.Na przyklad ktos wylosowal pytanie co powinny zawierac procedury bezpieczenstwa dla systemow informatycznych.Ktos inny mial 2 pytania z KPA w zestawie.W sumie chyba najlepiej trafilem:wink:

    #6767
    jolkag1
    Uczestnik

    To też potulnie czynię ( opracowuje pytania, rozwiązuję testy, itp.), ale i tak najbardziej boję się zadania audytowego, wszystko co najważniejsze już było i nie mam pojęcia co może Szanowna Komisja wymyślić (może jakąś estymację, brrrr!!!)

Oglądasz 9 wpisów - 31 z 39 (wszystkich: 39)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.