czwartek, 28 marca, 2024

VAT w projektach UE

Home Forum Fundusze unijne Fundusze unijne VAT w projektach UE

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #10375
    las
    Uczestnik

    Operacje dotyczące projektu UE (chodzi mi głównie o koszty) powinny być ewidencjonowane na wyodrębnionych kontach (analitykach) księgowych. Czy w związku z tym naliczony podatek VAT, który jest jednym z elementów wydatkow w umowie o dofinansowanie projektu, powinien też mieć osobną analitykę mówiącą o tym że dotyczy tylko i wyłącznie kosztów projektu. Dodam że jest to projekt tzw. „miękki” działanie ZPORR 2.1, i jednostka ma prawo do częściowego odliczenia podatku VAT (wg wskażnika). Pozostała część „ląduje” w kosztach. Jakie jest wasze zdanie w tym temacie, bo wg mnie powinna być wyodrębniona odrębna analityka równiez dla VAT którego nie można odliczyć. Nie wiem jeszcze czy na kontach rozliczeniowych VAT ( „2”) też należało by wyodrębnić ten VAT ? Z góry dziękuję za pomoc.
    Las.

    #10398
    las
    Uczestnik

    Witam jeszcze raz. Czyżby nikt nie robił audytu projektu finansowanego z UE ? A może temat jaki poruszełem jest zbyt błachy? liczę na Was, szanowni audytorzy. Napiszcie coś – proszę. 😀
    Las

    #10420
    kikcloud
    Uczestnik

    Patrz w umowie. Tam jest napisane, że powinna być prowadzona odrębna ewidencja księgowa dotycząca realizacji projektu ❗

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.