czwartek, 25 kwietnia, 2024

VAT w projektach unijnych

Home Forum Fundusze unijne Fundusze unijne VAT w projektach unijnych

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Autor
    Wpisy
  • #5005
    audytorz
    Uczestnik

    Jak uważacie, jeżeli VAT jest kosztem kwalifikowalnym to czy w ewidencji księgowej powinien być ujmowany oddzielnie?

    #5015
    wojo27
    Uczestnik

    Czy mógłbyś napisać coś więcej? Jaki to podmiot ? Jaką prowadzi księgowość? Itp Itp

    #5058
    las
    Uczestnik

    Sprawdż w harmonogramie kategorii kosztów kwalifikowanych projektu (w umowie o dofinansowanie projektu ). Tam zapewne bedzie VAT w oddzielnej pozycji kategorii kosztów. Ponadto sprawdz w umowie wykonawczej realizowanego projektu – tam powinny być tez zapisy na temat ewidencji księgowej VAT (oddzielnej). Zatem VAT powinien być ewidencjonowany na oddzielnym subkoncie (odrębna analityka). Jednostki które prowadzą pełną rachunkowość nie powinny mieć z tym najmniejszego problemu. Jest tylko zwykły opór służb księgowych przed dodatkowymi czynnosciami (dwa zapisy zamiast jednego). Na dokumentach kosztowych powinien być rozpisany dekret księgowy w rozbiciu na netto i VAT.

    #5067
    kules
    Uczestnik

    [QUOTE BY= las] Na dokumentach kosztowych powinien być rozpisany dekret księgowy w rozbiciu na netto i VAT.[/QUOTE]

    Tak właśnie wymagał ode mnie Urz. Wojew. w opisach na fakturach dołączanych do wniosków o płatność przy rozliczaniu projektu – jak jeszcze tym się zajmowałem.

    #5070
    audytorz
    Uczestnik

    dziękuję las za podpowiedź, bo w mojej jednostce (starostwo) wykazuje się w jednej kwocie, nie jest prowadzona analityka i tak jak piszesz, księgowość broni się przed rozbiciem na dwie kwoty.

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.