poniedziałek, 21 czerwca, 2021

Vat w szkolnictwie

Home Forum Sektory Samorządy Vat w szkolnictwie

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #4716
  doris
  Uczestnik

  Witam wszystkich, przygotowuję sie do zadania i proszę o pomoc, jaką stawkę vat powinny stosować szkoły wynajmując swoją halę sportową, basen, inne pomieszczenia osobom „z zewnątrz” .

  #4717
  audytorz
  Uczestnik

  w przypadku wynajmowania nieruchomości na działalność innego podmiotu obowiązuje stawka podstawowa (22%), natomiast jeżeli jest to umowa pomiędzy jednostkami budżetowymi umowa jest zwoln iona z Vat.( o ile dobrze pamiętam to art. 16 ustawy o podatku od towarów i usług)
  Należy też pamiętać o zwolnieniu podmiotowym, gdzie można przyjąć zwolnienie z VAT jeśli obroty w rooku ubiegłym nie przekroczyły 10 000euro

  #4718
  doris
  Uczestnik

  dzięki, a co w przypadku gdy szkoła sama świadczy usługi tzn. sprzedaje bilety wstępu na te obiekty zakładom pracy czy indywidualnym mieszkańcom miasta lub wynajmuje je innym szkołom na zajęcia lekcyjne z w-f.

  #4731
  audytorz
  Uczestnik

  Musisz sprawdzić jak określa umowa między szkołami na korzystanie z basenu, bo jeśli z umowy będzie wynikało, że za udostępnienie basenu wpłacana jest określona kwota, a obie strony sa jednostkami budzetowymi to VAT nie będzie, w przyupadku sprzedaży biletów( to sprzedaż usług) należy sprawdzić w ustawie czy przewidziano inny VAT niż 22%.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.