wtorek, 23 kwietnia, 2024

ważne

Home Forum Sektory Samorządy ważne

Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)
  • Autor
    Wpisy
  • #21123
    anetka
    Uczestnik

    chodzi o samorząd
    proszę o swoje opinie i podpowiedzi w następującej sprawie:
    jak postępujecie – proceduralnie – w temacie zamknięcia do końca 2010r. Powiatowego Funduszu Gospodarki Zasobem Geodezyjnym i Kartograficznym
    to zadanie audytowe, które niebawem muszę zrealizować, a jeszcze nie wiem jak się do tego zabrać
    proszę o podpowiedzi 😀

    #21134
    anetka
    Uczestnik

    😀

    #21151
    anetka
    Uczestnik

    i co nikt nie robi takiego zadania ?

    #21161
    pietryka
    Uczestnik

    Anetka to jest twoje zadanie audytowe? Bo moim zdaniem wchodzi w zakres działalności jednostki i prawdopodobnie nikt jako audytor tego nie robił, bo byłoby to przejęciem przez niego obowiązków i odpowiedzialności lub uprawnień wchodzących w zakres zarządzania jednostką a i naruszeniem niezależności audytora.
    I co to jest /bo nie do końca rozumiem/ zamknięcie PFGZGiK – jego likwidacja?

    #21163
    anetka
    Uczestnik

    zgodnie z ustawą Powiatowe Fundusze…. istnieją do końca 2010r. , a następnie wszystkie zobowiązania i należności przecjhodzą na powiat (i też zasilają budżet powiatu)
    jeśli chodzi o naruszenie niezależności audytora – to tak daleko bym nie wychodziła – nie ma tu nic wspólnego z łamaniem przyjętych zasad audytu
    naruszenie prawa – też nie
    chodzi mi o to, czy ktoś z was już coś takiego analizował:
    ja sobie to wyobrażam w ten sposób: zrobić analizę przychodów i rozchodów – aby określić ile zł przejdzie na przyszły rok do budżetu, opracować uchwałę o likwidacji funduszu – i to chyba tyle 🙂
    można jeszcze ewentualnie pokusić się o sprawdzenie wydatków jakie były dokonywane oraz jakie są zobowiązania i z czego wynikają……….

    #21164
    pietryka
    Uczestnik

    No tak, ale to nie audytor ma robić, on może sprawdzić czy zostało prawidłowo zrobione i niekoniecznie do końca 2010 r. Chyba, że chcesz to traktować jako zadanie doradcze, /ale mam wrażenie, że to jest zadanie na zlecenie/. 😉
    Moim zdaniem na dzień dzisiejszy nie jest to pytanie do audytorów wewnętrznych, bo jestem przekonany, że nikt tego dotychczas nie robił – ale mogę się mylić. 🙂

    #21165
    anetka
    Uczestnik

    no tak
    ale 😀 ………
    audyt prowadzi się w każdym czasie, więc ex ante Funduszu też można 😉
    więc jak – jakieś porady 😆

    #21166
    adela
    Uczestnik

    Moim zdaniem to powinno być już dawno załatwione od strony formalnej. Starosta miał przygotować uchwałę, a stara rada powiatu powinna ją zatwierdzic. Służby organizacyjne i finansowe powinny wiedzieć jak to przeprowadzić. Rację ma marian, że audytor może sprawdzić, czy wszystko jest i zostanie zrobione prawidłowo. Jak teraz w powiecie zastanawiają się jak to zrobić, to chyba coś jest nie tak.

    #21168
    adela
    Uczestnik

    Sorry Marian. Postawiła misię mała literka. Pozdrawiam

    #21171
    anetka
    Uczestnik

    no nie do końca się zgadzam – ja wcale nie napisałam, że powiat nie wie jak do tego podejść
    aw ma służyć pomocą w tej kwestii również
    natomiat co do starej RP to nie tak – ona nie musi zatwierdzać uchwały tylko dlatego że jej kadecja już się kończy i trzeba szybko to zrobić, przecież jest nowa Rada 🙂

Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.