piątek, 26 lutego, 2021

Wadium

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #12055
    irenaanna
    Uczestnik

    Jak Waszym zdaniem należało postąpić: jednostka ogłosiła przetarg, obowiązywało wadium. Pewien „wykonawca” wpłacił wymagane wadium, lecz potem nie złożył oferty. Po jakimś czasie poprosił o zwrot wadium. Czy należało zwrócić kwotę z odsetkami, czy bez? Rachunek depozytowy był oprocentowany.
    Pozdrawiam, Irena.

    #12057
    mama0454
    Uczestnik

    Na podst. art.46 ust.4 Pzp wadium zwraca się wraz z odsetkami.

    #12058
    irenaanna
    Uczestnik

    Dziękuję. Sprawa niby jasno określona jest w pzp, lecz spotkałam się ze stanowiskiem „zamawiającego”, który inaczej interpretuje ten przepis. Uważa, że jeśli nie wpłynęła oferta, to nie stosuje się pzp. Może ktoś miał taki przypadek?

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.