piątek, 26 lutego, 2021

Weryfikacja i ocena audytu wewnętrznego

Home Forum Sektory Służby skarbowe i celne Weryfikacja i ocena audytu wewnętrznego

Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)
 • Autor
  Wpisy
 • #13896
  kropka
  Uczestnik

  Czy dokonywana była u was ocena audytu wewnętrznego przez audytorów z innej jednostki jako audyt zewnętrzny w myśl wymogów wynikających ze standardów? Jeżeli tak, to w jaki sposób rozwiązaliście problem prawny powołania takiego zewnętrznego audytu. Czy dobrym pomysłem jest zawarcie umowy zlecenia z audytorami z innej jednostki za odpowiednią odpłatnością?

  #13899
  kubas
  Uczestnik

  ło matko! piszesz serio??? pzdr

  #13900
  szostak
  Uczestnik

  Przez jaką jednostkę ma być dokonana ocena?

  #13901
  kules
  Uczestnik

  Możecie stworzyć sobie chłopaki i dziewczyny „łańcuszek szczęścia” – ty sprawdzasz jemu, ona tobie, a on jej – itd.
  Żeby było zgodnie ze standardami to wasz łańcuszek musi być co najmniej trójkątem 🙂 no i parnerzy powinni reprezentować najlepiej podobną dziedzinę, np. samorząd samorządowi itp.

  Ale na te oceny macie jeszcze trochę czasu – parę lat tak więc spokojnie.

  #13907
  kropka
  Uczestnik

  Nie mamy dużo czasu, właściwie standardy już obowiązują od lipca 2006 i takie oceny powinny już się odbywać, w szczególności komórki audytu, które jeszcze nie miały żadnej zewnętrznej oceny. A to nie tylko może być dla nas nieprzyjemny obowiązek, może okazać się dodatkowym źródłem dochodów. Pod warunkiem, że nie będziemy zaniżać wynagrodzeń audytorów wypłacanych w formie umów zleceń. Może przynajmniej 20% wynagrodzenia, które życzą sobie audytorzy z firm prywatnych!

  #13908
  kubas
  Uczestnik

  to jakis kosmos to co piszesz… mozesz jeszcze wyjasnic co maja do tego sluzby skarbowe i celne? pzdr 😎

  #13909
  kules
  Uczestnik

  to nie kosmos to standardy audytu (standard 1312), a służby celne nic tu do rzeczy nie mają, bo standardy są dla wszystkich audytorów jsfp w kraju. Ta ocena zewnętrzna jest jednym z elementów Programu zapewnienia i poprawy jakości audytu, który powinniśmy mieć ustalony u siebie.
  Ocenę robi się co najmniej raz na pięć lat – a czas liczy się od 26.06.2006 – więc czas jeszcze jest.
  ps. szczeście w łąńcuszku, o którym pisałem może objawiać się również w sposób opisany wyżej przez kropkę 🙂

  #13910
  kubas
  Uczestnik

  dla mnie kosmos, bzdura, szkoda czasu. skoro nie ma to zwiazku z izbami skarbowymi i celnymi to dlaczego w tej czesci formum zostal problem postawiony? pzdr

  #13911
  groszek
  Uczestnik

  A dla mnie to nie jest bzdura – bo jeśli jednostka pozyskuje środki z UE to często w umowach jest zawarte stwierdzenie, że należy przeprowadzić audyt wewnętrzny projektu zgodnie ze standardami audytu. Takiego stwierdzeni można użyć tylko gdy ocena programu zapewnienia i poprawy jakości jednoznacznie wskazuje, iż audyt wewnętrzny działa zgodnie za Standardami. KAW musi udowodnić zgodność swojej działalności ze Standardami dopiero wówczas możliwe jest użycie formuły.

  #13920
  kropka
  Uczestnik

  [QUOTE BY= kubas] dla mnie kosmos, bzdura, szkoda czasu. skoro nie ma to zwiazku z izbami skarbowymi i celnymi to dlaczego w tej czesci formum zostal problem postawiony? pzdr [/QUOTE]

  Kubas, izby celne i skarbowe a nawet urzędy skarbowe i celne to też jsfp i nasz ustawodawca zalecił nam stosowanie standardów. Jeżeli mamy wykonywać ten zawód, to musimy robić to zgodnie ze wszystkimi standardami, a nie wybiórczo, tylko to co według poszczególnych audytorów nie będzie bzdurą. A swoją drogą, my oceniamy funkcjonowanie jednostek, może warto byłoby poddać ocenie funkcjonowanie naszych komórek aw, jeżeli robimy dobrze to będziemy mieli tego potwierdzenie, jeżeli nie, to taka ocena nam tylko pomoże. Możemy czasami nie zauważyć, że może być lepiej. Pozdrawiam

Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.