środa, 24 kwietnia, 2024

wiek audytora

Home Forum Egzaminy egzaminy wiek audytora

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 25)
  • Autor
    Wpisy
  • #7151
    podinspektor
    Uczestnik

    myśle że duży wpływ na wspołpracę audytora z kierownicywem jak i pracownikami jednostki ma wiek audytora, spostrzegam, że starsza osoba ma większy autorytet w pracy,ja mam 27 lat i obawiam sie że to może być problem.
    podzielcie się swoimi odczuciami na ten temat i wpiszcie swój wiek, sprawdzimy jak się krztałtuje w tej grupie zawodowej ❓

    #7154
    bb
    Uczestnik

    obawiam się, że masz rację. Mając na uwadze rolę jaką pełni audytor od wiedzy ważniejsze jest doświadczenie. Czy do zaakceptowania jest sytuacja, w której niedoświadczony pracownik kontroluje, poucza starego wygę, który przepracował 25 w administracji pełniąc różne funkcje

    #7155
    alina30
    Uczestnik

    30-ka

    #7168
    groszek
    Uczestnik

    Ja myślę, że wiek jest ważny,ale rownież nastawienie kierownictwa jednostki do audytu. Ponadto zrozumienie przez pracowników, że audytor to nie inkwizytor tylko, że może pomóc w usprawnieniu funkcjonowania jednostki oraz podpowiedzieć jak wykonywać niektóre czynności a przede wszystkim, można to naprawić jeszcze przed przyjściem kontroli zewnętrznej. niestety nie wszyscy tak do tego podchodzą i stąd rodzą sie problemy.

    Mam 34 lata.

    #7169
    dota
    Uczestnik

    wiek to sprawa wzgledna, można przepracować 30 lat w jednostce ale mieć „klapki”, nie robic nic poza tym co się musi, a mozna mieć np 5 letni staś ale mieć lotny i chłonny umysł a przede wszystkim chcieć pogłebić swoja wiedzę. jak najbardziej może nowy aw sugerować cos doświadczonemu wydze, jeżeli uzna że ten powinien postepować inaczej. Myślę że mając kiedyś 30 lat pracy chetnie poznam spojrzenie młodszego, wiecie jak to jest czasem wydaje sie że skoro 30 lat tak się robiło to musi się nadal (częsty argument audytowanych) 😀

    #7170
    eo
    Uczestnik

    Czy młady, czy stary itak każdy (a to kwestja czasu) będzie oceniany za PROFESJONALIZM, dla półmózga nawet długa siwa broda mądrości nie doda, a z drugiej strony młodym jest łatwiej wejść w pozycję dynamicznego, pracującego na nowych technologich (oprogramowanie, bazy danych), kreatywnego – SUPER AUDYTORA – tak czy siak z czasem z każdego wychodzi jakim jest człowiekiem …

    #7171
    dota
    Uczestnik

    profesjonalizm tez jest postrzegany przez mądrość, wiedze o horyzonty tego który ocenia, im bardziej profesjonalnie robię tym bardziej się czapiam (w ocenie audytowanych). Długo przydzie nam pracować nad właściwym podejściem i zrozumieniem roli audytu 😥

    #7173
    meg
    Uczestnik

    Ja może trochę nie na temat, ale pośrednio jest to związane z kontaktem z kierownictwem i pracownikami jednostki. Czy u Was (chodzi mi o samorządy ale nie tylko),sa organizowane imprezy integracyjne i czy uczestniczycie w nich?
    Polecam taka formę kontaktu, bardzo ułatwia później współpracę.
    😀 Pozdrawiam

    #7177
    kaczor
    Uczestnik

    [QUOTE BY= bb] obawiam się, że masz rację. Mając na uwadze rolę jaką pełni audytor od wiedzy ważniejsze jest doświadczenie. Czy do zaakceptowania jest sytuacja, w której niedoświadczony pracownik kontroluje, poucza starego wygę, który przepracował 25 w administracji pełniąc różne funkcje[/QUOTE]

    Jak ktos pracowal 25 lat w administracji to jest zepsuty przez komune i pewnie liczy na liczydle:wink:Rola audytora nie jest tez pouczanie i kontrolowaniea raczej ocena mechanizmow:wink:

    #7179
    jolkag1
    Uczestnik

    Wydaje się, że wiek nie ma znaczenia, liczy się człowiek i jego umiejętność kontaktu z ludźmi. Słyszałam o jednej takiej pani audytor, która chodzi z wysoko podniesioną głową, bo przecież ona jest panią audytor, nie jest ważne, że wszyscy wokół też coś sobą reprezentują, z założenia są traktowani jako ktoś gorszy. Przy takim podejściu do ludzi na pewno nie można zyskać szacunku i zrozumienia. Ludzie już na dzień dobry się najeżają i nie są chętni do współpracy. Reasumując umiejętność kontaktu z otoczniem, a nie wiek są najważniejsze.

    #7180
    emus
    Uczestnik

    37 lat i niezależność i czasem bardzo złe dni, ale lubię to co robię.

    #7204
    lucy
    Uczestnik

    Mam 42 lata i sporo lat pracy w administracji. Może nie mam przyjaiółek w pracy – taka rola – ale na brak szacunku nie narzekam. Lubię to co robię.

    #7206
    dzanaliz
    Uczestnik

    30 lat i dopiero zaczynam….audytować:smile: …doswiadczenie – 3 lata w sektorze publicznym, sporo w prywatnym……czyli wszystko przede mna 😯

    #7216
    tamara
    Uczestnik

    Witam, w 100% zgadzam sie z Emus 😀 , a i jeszcze mam doświadczenie 10 lat pracy w „części białej” szpitala plus kilka w pracy biurowej 🙂 , czyli uczę sie n a własnych błędach i z pomocą Was 🙂

    #7228
    slaw
    Uczestnik

    Przede wszystkim życzliwość dla wszystkich w pracy ( i oczywiście po za nią też). Od tego roku mamy prawnie obowiązujace czynności doradcze. jest to mechanizm bardzo przydatny do tego aby pokazać wszystkim że jesteśmy po ta aby im pomóc. Ja na naradzie kierownictwa z naczelnikami powiedziałem że mam teraz takie uprawnienia i co z nich wynika. Teraz co prawda czasami z pierołami proszą o opinię ale rozważę pomyślę poszukam, zadzwonię gdzie trzeba i staram się doradzić. Casami naginam prawo i wykonuję czynności które naruszają zasadę operacyjności (np teraz opracowałem dla gł księgowej proces kontroli planów jednostek oświatowych pod katem wynagrodzeń i pomagam to weryfikować. Okazało się że w wyniku tych weryfikacji w każdej z jednostek pomniejsza się plan wynagrodzeń nawet o kikladziesiąt tysięcy – w wyniku błędnego opracowania planu przez księgowe). Trzeba było się przy tym napracować ale było warto. Skarbniczka zadowolona, starosta chwali, naczelnik edukacji jest pełen podziwu. On ma 55 lat ja 32. Czyli można zapracować na szacunek. Głowę nosić na właściwym poziomie, słuchać pracowników (oni mają najwiekszą wiedzę). A przy tym być upierdliwym, dokładnym czasami czepialskim – taka nasza praca.

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 25)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.