piątek, 9 czerwca, 2023

WOG a audytorzy

Home Forum Sektory Wojskowe Jednostki Budżetowe WOG a audytorzy

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #9776
  j
  Uczestnik

  czy juz wiadomo jak w organizowanych WOG- ach bedzie umiejscowiony audytor ❓

  #22808
  wojak
  Uczestnik
  #22839
  wojak
  Uczestnik
  #22840
  andrzejm
  Uczestnik

  Witam. Pracuję siódmy rok w wojsku jako audytor i niestety potwierdzam opinię kolegi WOJAKA. Na początku nie rozumiano po co taki twór wogóle istnieje ( dowódcy) a teraz starają się ograniczyć niezależność aw i najlepiej traktować aw jako kontrolę finansową. Spwodowane jest to niewątpliwie słabością całego aw w naszym pięknym kraju. Pozdrawiam.

  #22864
  elke78
  Uczestnik

  Niestety zgadzam sie z przedmówcami. W jednostce nadrzednej stwierdzono ostatnio że jednostka wojskowa „tylko w części jest jednostką sektora finansów publicznych”, więc zakres uprawnień audytora należy „odpowiednio dostosować”. To tak na podsumowanie dziesięciolecia audytu wewnętrznego w Polsce

  #22865
  scypion
  Uczestnik

  W jaki sposób jednostka w całości finansowana z środków publicznych może być tylko w części jednostką sektora finansów publicznych?

  #22867
  wojak
  Uczestnik
  #22868
  scypion
  Uczestnik

  Tak z rękawa:
  [QUOTE]Art. 272. 1. Audyt wewnętrzny jest działalnością niezależną i obiektywną, której celem jest wspieranie ministra kierującego działem lub kierownika jednostki w realizacji celów i zadań przez systematyczną ocenę kontroli zarządczej oraz czynności doradcze.[/QUOTE]

  Ktoś mówiący o ograniczaniu uprawnień jest na bakier z UoFP.

  Transformacja z jednej w drugą – tzn. w godzinie „W” jednostka sektora finansów publicznych przestaje być jednostką sektora finansów publicznych, zdobywa środki trwałe, finansowe na przeciwnika i ich używa? No bo jak dopuścić posiadanie/użytkowanie mienia publicznego przez podmiot nie będący częścią sektora finansów publicznych?

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.