czwartek, 28 marca, 2024

Wpłaty za obiady w stołówkach szkolnych

Home Forum Sektory Samorządy Wpłaty za obiady w stołówkach szkolnych

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Autor
    Wpisy
  • #18999
    terka
    Uczestnik

    Cześć:smile:
    Pomóżcie 😳
    Jak powinna być prowadzona ewidencja wpłat za obiady szkolne? Szkoła nie ma rachunku dochodów własnych, więc wpłaty za obiady są dochodem gminy. Pobierane są w szkole, przez pracownika tej szkoły. Powinien wydać jakieś pokwitowanie zapewne? Prowadzić jakąś listę? Czy jednostka prowadząca obsługę administracyjno-księgową szkoły powinna wpłaty księgować na rozrachunkach? A co z korektami, jeśli uczeń zgłosi nieobecność i nie je obiadów? Przysługuje mu zwrot.
    Pomóżcie, mam zrobić audyt, dokonałam przeglądu wstępnego, a tam – czarna dziura:sad:
    Może ktoś robił takie zadanie i moze podzielić się doświadczeniami, albo ma jakieś pomocne materiały?

    #19001
    wojak
    Uczestnik

    Wrzuciłem ten temat do google… pojawiło się kilka interesujących adresów. Osobiście jeszcze nie robiłem tego zagadnienia. Życzę powodzenia!

    #19010
    wiolka
    Uczestnik

    Przyjmowanie wpłat o których mówisz, to prowadzenie gospodarki kasowej, czyli podstawowe zasady: upoważnienia dla pracownika, procedury gospodarki kasowej, dokumentacja kasowa: raporty kasowe, kwitariusze przychodowe lub dowody wpłaty KP, regulacje na temat częstotliwosci wpłat (codziennie, dwa razy w tygodniu – zależy jak maja ustalone). Do tego oczywiscie zabezpieczenie przechowywanych pieniędzy.
    Zwotów pieniedzy raczej nie ma – tylko rozliczene miesiąca i ewentualne przeniesienia na nastepny miesiac.

    #19011
    wiolka
    Uczestnik

    Przy okazji: raporty kasowe, kwotariusze przychodowe (lub dowody wpłaty KP) to druki ścisłego zarachowania – czyli oczywiscie ewidencja druków ścisłego zarachowania.

    #19021
    terka
    Uczestnik

    Dziękuję za pomoc.

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.