czwartek, 25 kwietnia, 2024

wrażenia po I części CIA :-)

Home Forum Egzaminy egzaminy wrażenia po I części CIA :-)

Oglądasz 9 wpisów - 16 z 24 (wszystkich: 24)
  • Autor
    Wpisy
  • #12981
    nickkita
    Uczestnik

    witam. piszecie tutaj zarówno o CGAP jak i CIA. aby otrzymac certyfikat audytora nie ma chyba koniecznośći zdania obu tych egzaminów? czy pracując w małej jednostce samorządowej wystarczy mi CGAP?

    #12985
    wt
    Uczestnik

    Wystarczy.

    Aanikaa: przepraszam, że nie na temat 🙂

    #12988
    jolkag1
    Uczestnik

    Anikaa w stu procentach się z Tobą zgadzam, z języka mi zdjęłaś opinie na temat mama0454, za każdym razem kiedy jest coś o egzaminie CIA lub CGAP ona ma coś do powiedzenia (szczegół że ciągle to samo). Nikt nikogo nie zmusza do zdawania tych egzaminów. Pewnie lepiej „siedzieć” gdzieś za grosze i narzekać (jakie to nasze polskie) niż zrobić coś dla siebie dla poprawy swojej sytuacji oraz nie ukrywam dla własnej satysfakcji ze zdanego egzaminu. Do egzaminów można się przygotować samodzielnie i wcale nie trzeba wykładać nie wiadomo jakich pieniędzy na kursy. A koszt egzaminu nie jest aż taki wysoki (szczególnie przy obecnym spadu dolara).
    Ja po egzaminie tak jak pisałam wyszłam w bardzo optymistycznym nastroju (czas okaże czy słusznie)
    Anikaa pozdrawiam kiedy rozpoczynasz naukę do II? 😀

    #12991
    szymonek123
    Uczestnik

    Joluś, widząc twój zapał…zazdroszczę… ja jestem po CGAP i powiem tak, egzamin był do przejścia…. ale teraz sama nie wiem czy go zdałam…. jak zaczynam analizować swoje odpowiedzi to nie jestem przekonana pozytywnym jego wynikiem

    co do wypowiedzi mama0454 to powiem tak, nasze polskie prawo zmusiło do podejścia do egz. CGAP…. nie ma już egz. państwowego

    osobiście wolałabym państwowy egz. dostowany do realiów polskich niż egz. CGAP, choć co do ostatniego to przecież Polska wzoruje się na stanadardach IIA

    #12994
    ikropka
    Uczestnik

    Też chętnie bym poczytała o Waszych wrażeniech, szczególnie, że zaczynam się szykować do zdawania w przyszłym roku. Tym razem juz przy komputerze, bo obecna formuła zdawania egzaminu była poraz ostatni.

    #12995
    wt
    Uczestnik

    [QUOTE BY= szymonek123] jak zaczynam analizować swoje odpowiedzi to nie jestem przekonana pozytywnym jego wynikiem[/QUOTE]
    Nie analizuj odpowiedzi, bo prawie zawsze można dojść do wniosku, że nie jest dobrze. Zdawałem egzaminy jakiś czas temu i np. po II części CIA nie miałem dobrego wrażenia, chociaż szybko i bez żadnego zastanowienia odpowiedziałem na 90 pytań (ale jakoś obiektywne informacje w takiej sytuacji trudno przebijają się do świadomości). A skończyło się dobrze 😎 . Mój kolega po wyjściu z części III natychmiast przypomniał sobie kilkanaście błędnych odpowiedzi, a i tak zdał (chociaż przez 2 miesiące był pewien, że będzie kiepsko). Wszystkim zdającym w minionej sesji życzę pozytywnego wyniku.

    #13005
    szymonek123
    Uczestnik

    wt dzięki z wsparcie!

    strasznie długie te 6-8 tygodni….

    #13007
    wt
    Uczestnik

    Rzeczywiście, trochę to długo i raczej będzie bliżej 8, niż 6 tygodni (przez ostatnie 2 lata wyniki były wysyłane do Polski po 15 lipca lub 15 stycznia). Czekałem kilka razy, o egzaminie przypominało mi się po 2 miesiącach no i wtedy trochę zaczynałem trochę się denerwować. Zdałem wszystkie części CIA, ale tylko raz po wyjściu byłem całkowicie pewny wyniku i spokojnie czekałem na list.
    Te 2 miesiące szybko mijają. A od przyszłego roku już nie będzie trzeba tyle czekać.

    #13027
    aanikaa
    Uczestnik

    [QUOTE BY= JolkaG1] Anikaa w stu procentach się z Tobą zgadzam, z języka mi zdjęłaś opinie na temat mama0454, za każdym razem kiedy jest coś o egzaminie CIA lub CGAP ona ma coś do powiedzenia (szczegół że ciągle to samo). Nikt nikogo nie zmusza do zdawania tych egzaminów. Pewnie lepiej „siedzieć” gdzieś za grosze i narzekać (jakie to nasze polskie) niż zrobić coś dla siebie dla poprawy swojej sytuacji oraz nie ukrywam dla własnej satysfakcji ze zdanego egzaminu. Do egzaminów można się przygotować samodzielnie i wcale nie trzeba wykładać nie wiadomo jakich pieniędzy na kursy. A koszt egzaminu nie jest aż taki wysoki (szczególnie przy obecnym spadu dolara).
    Ja po egzaminie tak jak pisałam wyszłam w bardzo optymistycznym nastroju (czas okaże czy słusznie)
    Anikaa pozdrawiam kiedy rozpoczynasz naukę do II? 😀 [/QUOTE]

    powolutku już się rozkręcam 🙂
    póki co na razie tak całkiem na luzie podczytuję książkę do I części, bo to i tak, mimo, że za mną to z pewnością jeszcze przede mną 🙂

    nie dziwię się, że dla Ciebie była to prościzna, skoro masz już za sobą GCAP.
    wiesz może w jakich terminach będą kolejne egzaminy i do kiedy będzie trzeba się rejestrować? to że częściej to już wiem, ale nie chciałabym przegapić terminu.

Oglądasz 9 wpisów - 16 z 24 (wszystkich: 24)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.