niedziela, 28 listopada, 2021

Wstępny przegląd

Home Forum Sektory Samorządy Wstępny przegląd

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #21318
  betix
  Uczestnik

  Witam,

  mam oto takie pytanie: czy po przeprowadzeniu wstępnego przeglądu w ramach konkretnego zadania zapewniającego, sporządzacie jakąś notatkę z wykonanych czynności, poczynionych ustaleń, zebranych dokumentów/informacji na temat audytowanego obszaru?
  Czy przepisy prawa regulujące daną materię wpinacie do akt bieżących danego zadania zapewniającego czy do akt stałych (uwzględniając obecną instrukcję kancelaryjną)?
  Czy zamierzacie stosować numer i hasło klasyfikacyjne 173 Szacowanie ryzyka…. do przeprowadzania analizy ryzyka na potrzeby zadania i planowania rocznego?

  Pozdrawiam

  #21319
  alicjajw
  Uczestnik

  Betix ja zwykle robiłam „podsumowanie przeglądu wstępnego” i włączałam to od akt bieżących związanych z konkretnym zadaniem (0942).

  Zebrane procedury , instrukcje związane z konkretnym zadaniem też włączałam do bieżących chociaż może niewłaściwie. Ale te dokumenty ulegają zmianom więc a w aktach stałych powinno się (chyba) gromadzić obowiązujące. Zdarzało się, że było kilka kolejnych wersji, na których bazowałam wiec były w bieżących. Jeśli chodzi o ogólnie obowiązujące np. reg. organiz., procedura zakupów to mam je w aktach stałych.

  Jeśli chodzi o nr 173 to chyba „odstąpię” go kontroli zarządczej a analiza ryzyka dla planowania i do zadania będzie odpowiednio przy dokumentacji planu i zadania.
  Napisalam maila do MSWiA z pytaniem co „autor miał na myśli” tworząc nr 173 ale nic mi nie odpisali (a podali maila gdzie można wysyłać pytania :/). Albo to zbyt banalne pytanie albo sami nie wiedzą co odpowiedzieć….

  Zastanawiają mnie jeszcze numery:
  0632 Planowanie w komórkach organizacyjnych
  0643 Sprawozdawczość z działalności komórek organizacyjnych

  Wydaje mi się, że „autor mial na mysli” oznaczanie tymi numerami wszystkich planów i sprawozdań w jednostce (poza budżetowymi bo mają odrębne numerki), a z kolei w 1721 – Stale akta audytu, mieszczą się i plany i sprawozdania z audytu…

  Może macie jakieś przemyślenia ..
  🙄

  #21320
  kules
  Uczestnik

  173 nie stosuję bo moim zdaniem ten numer nas nie dotyczy – dotyczy kontroli zarządczej i zarządzania ryzykiem, które stnowi jeden z obszarów kontroli zarządczej.

  analiza ryzyka dla zadania audytowego, jak równiez dla potrzeb planu rocznego wskazane są w przepisach „audytowych” jako części akt bieżących i stałych, a na to wskazali nam jasno w JRWA numery 1720 i 1721

  0643 juz nawet stosowałem, ale jako odpowiedź na prośbę sekretarza z takim samym numerem o przedstwienie sprawozdania z z realizacji dziłań przez audyt (u nas każda komórka na początku roku musi takie sprawozdanie przedstawić do zbiorówki dla zarządu, w tym sprawozdaniu pisze o wszystkim co robiłem, nie tylko o tym co w planie było)

  0632 zapewne zastosuje pod koniec roku jak poproszą mnie znowu pismem z takim właśnie numerem o przedstawienie tego co zamierzam robic w kolejnym roku (również do zbiorówki wszystkich komórek dla zarządu)

  procedury i przeisy wewnętrzne związane z konkretnym zadaniem włączam do akt bieżacych, gdyż dla mnie są to dowody na które powołuje się w sprawozdaniu oceniając ich adekwatność itd. aZgodnie z par.13.1. rozporządzenia do bieżacych mamy zaliczac wszystko co dokumentuje przebieg zadania i jego wyniki.

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.