piątek, 16 kwietnia, 2021

Wszczęcie postępowania administracyjnego

Home Forum Sektory Samorządy Wszczęcie postępowania administracyjnego

 • This topic has 3 odpowiedzi, 3 odpowiedzi, and was last updated 12 years temu by ceem.
Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #14305
  ceem
  Uczestnik

  Witam
  Mam pytanie. Co się dzieje w waszych jednostkach jeżeli przedsiębiorcy składają wniosek o wydanie zezwolenia na sprzedaz napojów alkoholowych z bardzo dużym wyprzedzeniem (np. 6 miesięcy przed terminem ważności)? Jak w takim przypadku ma się terminowość realizacji procedury administracyjnej, która w tym przypadku wynosi 1 miesiąc od daty złożenia wniosku do dnia wydania decyzji administracyjnej (zezwolenia)?

  #14331
  k-asiek
  Uczestnik

  Ja bym wystosowała pismo /odpowiedź informujące o braku podstaw do wszczęcia postępowania z uwagi na bezprzedmiotowość (zezwolenie jest ważne, więc nie można w tej samej sprawie wydać ponownego zezwolenia w czasie gdy obowiązuje inna ważna decyzja).

  #14333
  arek007
  Uczestnik

  Ja uważam, że w tym przypadku niestety nalezy wydać decyzje z art. 105 KPA i umorzyc postepowanie administracyjne z uwagi na bezprzedmiotowość, zresztą jak pisze k-asiek zezwolenie jest jeszcze ważne.
  Wydanie nowego zezwolenia, oczywiście po spełnieniu innych wymogów foirmalnych było było naruszenie zasady res uiditata ( jedne sprawa juz została zakończona prawomocna decyzję.
  Na pewno nie radziłbym czekać – po uprzednim powiadomieniu wnioskodawcy z art. 35 i 36 KPA aż pół roku, kiedy jedno zezwolnienie wygasnie z uwagi na upływ czasu i zostanie wydana nowa ( pozytywne lub negatywna ) decyzja / zezwolenie.

  Pozdr.

  #14335
  ceem
  Uczestnik

  Dziękuję za podpowiedzi.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.