czwartek, 25 kwietnia, 2024

Wszczęcie postępowania administracyjnego

Home Forum Sektory Samorządy Wszczęcie postępowania administracyjnego

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
  • #14305
    ceem
    Uczestnik

    Witam
    Mam pytanie. Co się dzieje w waszych jednostkach jeżeli przedsiębiorcy składają wniosek o wydanie zezwolenia na sprzedaz napojów alkoholowych z bardzo dużym wyprzedzeniem (np. 6 miesięcy przed terminem ważności)? Jak w takim przypadku ma się terminowość realizacji procedury administracyjnej, która w tym przypadku wynosi 1 miesiąc od daty złożenia wniosku do dnia wydania decyzji administracyjnej (zezwolenia)?

    #14331
    k-asiek
    Uczestnik

    Ja bym wystosowała pismo /odpowiedź informujące o braku podstaw do wszczęcia postępowania z uwagi na bezprzedmiotowość (zezwolenie jest ważne, więc nie można w tej samej sprawie wydać ponownego zezwolenia w czasie gdy obowiązuje inna ważna decyzja).

    #14333
    arek007
    Uczestnik

    Ja uważam, że w tym przypadku niestety nalezy wydać decyzje z art. 105 KPA i umorzyc postepowanie administracyjne z uwagi na bezprzedmiotowość, zresztą jak pisze k-asiek zezwolenie jest jeszcze ważne.
    Wydanie nowego zezwolenia, oczywiście po spełnieniu innych wymogów foirmalnych było było naruszenie zasady res uiditata ( jedne sprawa juz została zakończona prawomocna decyzję.
    Na pewno nie radziłbym czekać – po uprzednim powiadomieniu wnioskodawcy z art. 35 i 36 KPA aż pół roku, kiedy jedno zezwolnienie wygasnie z uwagi na upływ czasu i zostanie wydana nowa ( pozytywne lub negatywna ) decyzja / zezwolenie.

    Pozdr.

    #14335
    ceem
    Uczestnik

    Dziękuję za podpowiedzi.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.