środa, 23 czerwca, 2021

wybór ofert

Home Forum Sektory Samorządy wybór ofert

Oglądasz 13 wpisów - 1 z 13 (wszystkich: 13)
 • Autor
  Wpisy
 • #11075
  nickkita
  Uczestnik

  powiedzcie mi moi kochani jaki jest powinien być termin rozpatrzenia oferty np. na zakup czegoś . Chodzi mi konkretnie o termin pomiędzy złożeniem dwóch ofert ( różnica wynosi miesiąc )

  #11076
  meg
  Uczestnik

  Witam!

  Nie bardzo rozumiem o co pytasz 🙄 Naprawdę nic nie znalazlaś w prawie zamówień publicznych?
  Jeśli nie to trochę jaśniej naświetl sprawę.

  Pozdrawiam

  #11078
  nickkita
  Uczestnik

  było tak – w kwietniu wpłynęła oferta na zakup … a w maju wpłynęła druga oferta na zakup tego samego no więc rozpatrzono dwie oferty i wybrano najkorzystniejszą. okres pomiędzy wpływem jednej oferty a drugiej wyniósł miesiąc. więc pytam czy tak powinno być że czeka się na druga ofertę żeby mieć podkładkę w razie czego.

  #11079
  meg
  Uczestnik

  A jaki był termin związany ofertą określony w SIWZ?

  #11085
  nickkita
  Uczestnik

  ale to nie był przetarg – po prostu wybór ofert

  #11090
  meg
  Uczestnik

  A to juz trzeba sprawdzic wewnętrzne uregulowania (regulaminy, zarządzenia , instrukcje). Do zamówień poniżej kwoty 6000 euro zamawiający powinien również stosować zasade jak najefektywniejszego wydatkowania środków publicznych, poza tym do zamówień takich maja zastosowanie przepisy KC, a ten nakazuje m. in. zachowanie formy pisemnej dla zobowiązań o okreslonej wartości.

  Pozdrawiam

  #11091
  nickkita
  Uczestnik

  ale tu nie chodzi o zamówienie tylko o sprzedaż. i pytam o terminy ponieważ w tym momencie pierwsza firma nie mogła kupić za cenę jaką chciała gdyż czekano na druga ofertę, która zaproponowała wyższą kwotę. no a ta druga oferta wpłynęła miesiąc po tej pierwszej. instrukcji żadnych na ten temat nie ma.

  #11098
  k-asiek
  Uczestnik

  Jesli sprzedaż, to powinno być jakieś ogłoszenie o sprzedaży i termin składania ofert. Nawet jesli to nie było zamówienie publiczne, to niektóre zasady ( w tym ogłoszenie ) musi być bez względu na wartość .

  #11105
  nickkita
  Uczestnik

  powinno ale jeśli nie było to co ? prokurator ?

  #11123
  k-asiek
  Uczestnik

  nie , moim zdaniem zgłoszenie wniosku do rzecznika dysypliny finansów.

  #11126
  nickkita
  Uczestnik

  k-asiek a jaki artykuł o odpowiedzialności?

  #11129
  dorotab
  Uczestnik

  cześć. nie podałaś co chciano sprzedać, ale np. w przypadku sprzedaży przez jednostkę budżetową samochodu , nie ma zastosowania pzp lecz kodeks cywilny /art. 70 id/, i jak słusznie zauważyła k-siek musiało pojawić się ogłoszenie o sprzedaży, którego jednym z podstawowych elementów jest termin składania ofert. Skoro nie było ogłoszenia to w jaki sposób ujawniono chęć sprzedaży do wiadomości publicznej? Oferty musiały przecież wpłynąć w związku z jakąś informacją na ten temat? Może napisz jednak bliżej co było przdmiotem sprzedaży.

  #11139
  nickkita
  Uczestnik

  nie chciałabym pisać konkretnie o co chodzi bo to śliska sprawa ale powiedzmy że chodzi o „samochód”, na sprzedaż którego był ogłoszony przetarg natomiast już na jakąś jego część nie ale ktoś kto brał udział w przetargu (ale nie wygrał) wiedział o możliwości zakupienia jeszcze tej dodatkowej części i złożył swoją ofertę. po jakimś czasie wpłynęła oferta również na zakup tej części ale był to ktoś kto wygrał poprzedni przetarg. czy rozjaśniłam trochę?

Oglądasz 13 wpisów - 1 z 13 (wszystkich: 13)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.