poniedziałek, 2 października, 2023

Wybory IIA

Home Forum Organizacje AW Organizacje AW Wybory IIA

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 26)
 • Autor
  Wpisy
 • #21844
  wacekservice
  Uczestnik

  ponieważ tylko forum daje opcję dyskusji otwartej o IIA, to przed WZA – jako audytor i członek IIA – jak do zadania audytowego podchodzę. A zaczyna się od czego? W ramach przeglądu wstępnego:
  – co i jak zrobił dotychczasowy Zarząd?
  – a może, czego nie zrobił?
  – czy bierzemy średnią wyników, czy też poszczególnych członków Zarządu stawiamy w wykresie słupkowym?
  – kim są kandydaci do nowego zarządu?
  No cóż, wszystkich danych do sporządzenia bilansu zamknięcia i otwarcia nie mamy. Aktywa i pasywa niekompletne.
  I wielka szkoda, że kolejna kadencja się kończy i w 25 minut będzie próbowało się towarzystwo streścić z czegoś, co zamiast czerwonych książeczek chętnie byśmy czarno na białym poczytali.
  Znowu rezerwujemy czas na jazdę do stolicy, znowu zbroimy się w cierpliwość, czy zbierze się nas wystarczająco wielu, aby WZA się odbyło, znowu słuchamy pierwszego, drugiego, trzeciego czytania, …..
  minie kilka godzin i znowu z kacem, że można było sprawniej, rozjedziemy się po kraju
  No cóż, w tym obszarze nie ma jak audytu podjąć.

  Chętnie bym zagłosował na nowe, ale go wiele nie ma…

  a z dwójki kandydatów na PZ wiadomo tylko, że jedno Sprawozdanie z działalności członka Zarządu IIA Polska można obejrzeć.
  I już się boję, że pojawienie się tego dokumentu będzie powodem do dyskusji …

  rację miał Szekspir:
  źle się dzieje w państwie duńskim…. 😥

  #21859
  wojak
  Uczestnik
  #21860
  wacekservice
  Uczestnik

  Wojak,
  A Ty z Wielkopolski i na Ziomalkę – kandydatkę na PZ -nie zagłosujesz? 😀

  #21887
  zajevisty
  Uczestnik

  No to mamy nową Panią Prezes 🙂

  #21889
  wacekservice
  Uczestnik

  Jakie krzepiące wieści spłynęły po wczorajszym WZA!
  Normalnie!
  I teraz Stowarzyszenie może spokojnie nazywać się IIA Polska! 😆 😆 😆

  #21890
  mama0454
  Uczestnik

  Napiszcie coś więcej, choć nie wiem czy jest się czym podniecać.

  #21891
  zajevisty
  Uczestnik

  Wczoraj w Hiltonie odbyło się Walne Zebranie Członków IIA Polska, na którym wybrano nowego prezesa. Do wyborów zgłosiło się 2 kandydatów: A. Pieniący (ówczesny prezes) i J.M. Mrowicka (ówczesny II vice prezes).
  Z tego co pamiętam głosy rozłożyły się 33:59.
  W mojej ocenie dość zaskakujące wyniki ale chyba nie ma sie co podniecać.

  #21894
  wacekservice
  Uczestnik

  taka cisza w eterze zapadła, że aż pogłębiony wywiad trzeba było zrobić, co uchwalono.
  na razie potwierdzone:
  Prezes – Mrowicka
  Zarząd – Staniszewska, Buergemeister, Wójcik, Stasik, Dobruk, ….
  Rewizyjna – Bojanek, …
  A temu ostatniemu za wieloletnie zasługi w wierności i oddaniu w dokumentowaniu i utrwalaniu działań audytu wewnętrznego prezydium WZA kazało … wyłączyć kamerę
  buuuuuuu 😳

  #21895
  andrzejm
  Uczestnik

  Nie rozumiem podniecenia z Waszej strony. IIA uzurpuje sobie prawo jedynej organizacji reprezentującej „interesy” aw a z jakim skutkiem przekonaliśmy się już wielokrotnie ( zmiany ustaw o finansach publicznych, blokowanie oddolnej inicjatywy aw utworzenia samorządu, brak wsparcia aw w terenie przez da mf – stanowiącą qasi agendę iia, przez co pomiejszanie aw w oczach nie do końca uświadomionego kierownika jsfp, oddanie organizacji komercyjnej prawa ( odpłatnego super działanie nakierowane na wspieranie budżetu państwa) ” namaszczania” aw w naszym kraju, lobbowanie w kierunku otwarcia coraz szerzej drzwi dużym organizacjom audytorskim – audyt wewnętrzny wykonywany przez firmy zewnętrzne itp itd ) nie ma się czym podniecać Miłego dnia

  #21896
  wojak
  Uczestnik
  #21898
  ryszard
  Uczestnik

  Miałem nie zabierać głosu na necie ,bowiem każdy ma swoje plany,programy,pracę.Ale nie zgadzam się z opinią,ze IIA Polska, uzurpowalo sobie prawo do tych zagadnień,jakie poruszyleś Andrzeju.Nigdzie w jakichkolwiek dokumentach,wypowiedziach kompetentnych ludzi z IIA,takie sprawy nie występowały.A jeśli były? to należalo to imiennie wykazać..IIA nie jest organizacją związkową,a członkowie jacy są i przychodzą do SAW IIA ,czynią to z własnej woli.Fakt powstawania nowych ogniw terenowych IIA,ciagle i stale przybywające osób z certyfikatami IIA,świadczy o zainteresowaniu Stowarzyszeniem,ktore przeszło kiedyś w w 2003 organizacyjne trzęsienie ziemi(rozwiazanie i powstanie)
  MSPPAW wg.IIA ,brak obowiazku przynależności do IIA dla tych osób,które uzyskują kolejne certyfikaty,świadczy o wzroście rangi organizacji.Wiele w ostatnim czasie zrobiono w IIA ,jeszcze wiecej jest do uczynienia.Jest nowe otwarcie w IIA,we władzach jest bowiem absolutna przewaga ludzi z sektora finansów publicznych.Ale nie to jest bowiem najważniejsze,ponieważ sa to kompetentni ludzie ,którzy spolecznie podjęli się nowego wyzwania.Dajmy im trochę czasu na to, aby sie zorganizowali,wysłuchali głosów srodowiska .przemysleli sprawy,z jakimi przyjdzie zmierzyć,zaczęli realizować zapowiedzi wyborcze .Proponuję, aby wracając do nawet niechlubnych kart z historii IIA,nie zatracić tego ,co nazywa się pojsciem i dzialaniem do przodu,nie dreptania w miejscu.Na to bowiem nie ma czasu.Nie widzę ze strony dyskutantów (jak wyże)jakiegoś podniecenia,widzę natomiast więcej :troskę, o to aby w największym Stowarzyszeniu AW w polsce ,było po prostu coraz skuteczniejsze osiaganie celów,dzialanie efektywne i gospodarne na rzecz naszego zawodu. 😀
  pozdrawiam
  Ryszard

  #21899
  xyz
  Uczestnik

  Wojaku, na jednej ze stron ktoś przybrał Twój nick i napisał, że jest z Wlkp 😉
  Może posłużę się cytatem:


  wojak

  Posty: 4
  Skąd: wielkopolska

  Wysłany: Wczoraj 10:50 było jak trzeba,
  Walne podjęlo decyzję o pracach na nowym statutem. 🙂 Prezes IIA p.Joanna ,bardzo konkretnie przedstawiła sprawy w 7 krokach .Mnie i kolegów uradowało stwierdzenie p.Mrowickiej, podczas prezentacji na prezesa,o współpracy z każdym w zakresie promocji zawodu i dobra środowiska.Zgadzam sie z przedmówcami w pełni :wink::wink::wink:

  Pozostawię bez komentarza.

  #21900
  ryszard
  Uczestnik

  Wyjasniam,nick wojak nie jest identyczny jak Wojak.
  Bez komentarza.

  #21901
  wojak
  Uczestnik
  #21902
  ryszard
  Uczestnik

  Do Wojaka,dzięki za wypowiedż.Ponieważ portal pawia jest zaprzyjażniony z innym portalem,uzgodnilem z wojakiem z wielkopolski usunięcie Jego postów i nicka ,tak aby nie tworzyć niepotrzebnych zawirowań,czy niedomówien.Przeniesienie „żywcem „czyjegoś postu z innego portalu,bez zgody admina pozostawiam też bez komentarza.

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 26)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.