środa, 1 grudnia, 2021

Wydatek bez planu

Home Forum Sektory Samorządy Wydatek bez planu

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #7039
  goga
  Uczestnik

  Czy można uznać za wydatek bez planu, jeżeli jednostka ma fakturę dotyczącą paragrafu 4270 z czerwca 2005r., gdzie plan w tej podziałce klasyfikacji wykazany był 0 zł. Na fakturze widnieje zapis zapłacono gotówką 15.06.2005r., a pobór pieniędzy na zapłatę faktury jest 20.12.2005r. jak wynika z raportu kasowego i tak też zostało zaksięgowane w urządzeniach księgowych. Proszę o opinie????

  #7041
  joawar
  Uczestnik

  zaniedbania w kwestii nadzoru nad kontrolą finansową, przekroczenie planu (bo to że wydatki ujmujemy świadomie pod inna klasyfikacją budżetową też tak rozumiem), zafałszowanie danych wykazanych w sprawozdaniach, niezastosowanie zasady memoriału

  #7042
  ewamich20
  Uczestnik

  Należałoby sprawdzić zaangażowanie środków na pokrycie tego zobowiązania. Ponadto sprawdzić dekret i jeżeli nie wyjaśni to Twoich wątpliwości to należy poprosić o wyjaśnienie księgową.

  #7043
  kacha
  Uczestnik

  Wydatek bez planu to za mało powiedziane. Rozumiem, że to były jakieś kombinacje. A co masz w raporcie kasowym za czerwiec? Co było podstawą dokonania tego wydatku? Nie wygląda to ładnie. Nie znam szczegółów, ale jeśli to jest większa kwota to przyjrzyj się dokładniej, czy nie była płacona podwójnie 😕
  Pozdrawiam

  #7044
  szymonek123
  Uczestnik

  kto był odpowiedzialny za wydatki w ramach zakupu usług remontowych merytorycznie.Poproś księgową o wyjaśnienie oraz osobe merytoryczną.
  Ja to tak rozumiem, iż osoba-pracownik ze swoich środków pokrył wydatek w czerwcu.Rozliczenie dopiero w grudniu(co o tym mówią uregulowania w zakresie gospodarki kasowej, terminowość). Wydatek w księgach dopiero w grudniu i plan już był. Nieprawidłowością jest, iż wogóle tak późno fakturę rozliczono. JAkby księgowo tego nie wypłaciła to by wkońcu wiedzieli że nie można ot tak się samemu rządzić!

  #7045
  bb
  Uczestnik

  dyscyplina naruszona kilka razy

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.