piątek, 23 kwietnia, 2021

wydatki samorządów osiedlowych

Home Forum Sektory Samorządy wydatki samorządów osiedlowych

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #12116
  ankaw
  Uczestnik

  Witam!
  Napiszcie mi proszę, jak u was – w urzędach miejskich – wygląda kwestia przekazywania środków finansowych Samorządom Mieszkańców Osiedli. Czy przekazują np. do Skarbnika roczną informację z ich z wydatkowania? Czy są ustalone jakiekolwiek zasady np. na co mogą je przeznaczać? Dzięki z góry za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

  #12121
  mk7
  Uczestnik

  Witaj. W moim urzędzie Przewodniczący zarządów osiedli składają propozycje planu , Rada Miasta uchwala. Księgowośc zarządów osiedli prowadzona jest w urzędzie, przewodniczący dostarczają do urzędu rachunki a urząd dokonuje płatności.Przewodniczący nie składają sprawozdań bo wszystko przechodzi przez urząd.
  Pozdrawiam.

  #12126
  ankaw
  Uczestnik

  U nas niestety nie ma zatwierdzanych planów przez Radę Miejskską, każdy przewodniczący wydaje środki wg. własnego uznania. Są to np. wycieczki (na które jeżdżą ciągle te same osoby), imprezy, festyny. Wydaje mi się, że trzeba ukrócić taką samowolę. Dzięki za podpowiedż. A czy samorządy osiedlowe powinny otrzymywać z budżetu tyle ile zbiorą podatku od posiadania psów?

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.