czwartek, 26 listopada, 2020

wymagania kwalifikacje

Home Forum Sektory Samorządy wymagania kwalifikacje

• This topic has 1 odpowiedź, 2 odpowiedzi, and was last updated 13 years temu by romb.
Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Autor
    Wpisy
    ania79
    Uczestnik

Witam serdecznie
    mam prosbę, prosze powiedzcie mi, czy taka sytacja jest poprawna a jeśli tak, to z czego to wynika. A mianowicie:
    Jak wiemy w jednostkach organizacyjnych JST obowiązuje Roporządzenie w sprawie wynagradzania tychze pracowników. W odpowiedniej tabeli zostały podane ,,widełki” w zakresie wynagradzania oraz wymagane kwalifikacje. Na podstawie w/w Rozporządzenie w mojej orgnaizacji powstał regulamin wynagradzania, który odpwoiednio zawiera wspomniane widełki i kwalifikacje. I tu mam watpliwośc, ponieważ przy niektórych stanowiskach urzedniczych są wymagania okreśłone niższe niż wynika to z Rozp. Czy taka sytuacja jest ok? Kierownik tłumaczy, ze jest to skonsultowane ze zwiazkami zawodowymi i ,,dowiedział” sie na szkoleniu, ze tak może być. Może i ma rację, ale ja nie mam przekonania do końca. Czy jest jakiś zapis określający, ze organziacja może ustalić niższe wymagania na stanowisku pracy niż wynikają z Rozp. Bardzo prosze o pomoc.
    pozdrawiam Ania

romb
    Uczestnik

Jesli to dotyczy ptracowników jednostek organizacyjnych JST, to te kwestie reguluje paragraf 4 rozporządzenia. Mozna zatem skrócic wymagany staż ale nie wyskztałcenie i umiejętności zawodowe. Podobny zapis jest w zasadach wynagradzania pracowników urzędów gmin, starostw i urzędów marszałkowskich (tam paragraf 5 ) Natomiast zgodnie z par. 3 ust.6 pierwszego rozporządzenia pracodawca obowiązany jest opracowac tabelę miesięcznych wynagrodzeń zasadniczych.
    Pozdrawiam

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.