wtorek, 19 marca, 2024

wymagania kwalifikacyjne pracowników jst

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna wymagania kwalifikacyjne pracowników jst

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Autor
    Wpisy
  • #10410
    dota
    Uczestnik

    Do 2005 r. par 18 rozporządzenia w/s zasad wynagradzania pracowników urzędów dawał mozliwość zatrudniania pracownika jeżeli nie spełnia wymagań kwalifikacyjnych. Od 2005 ten przepis zniknął. Zgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych pracownik zatrudniony na stanowisku urzędniczym powinien spełniać wymagania kwalifikacyjne dla danego stanowiska. Jak potraktować pracowników którzy objęli stanowiska na mocy wczesniejszych przepisów (z niższym poziomem wykształcenia) a wg oceny z 2007 r. nie spełniają wymagań. Pozdrawiam wszystkich

    #10415
    mama0454
    Uczestnik

    U mnie był taki przypadek : stanowisko z-cy kierownika pewnego wydziału zajmowała osoba bez wyższego wykształcenia. Niestety tego wykształcenia nie uzupełniła, więc przestała pełnić powyższą funkcję.

    #10416
    meg
    Uczestnik

    A jeśli osoba przez dłuższy czas jest na stanowisku pełniącego obowiązki kierownika?
    Czy jakieś przepisy regulują do kiedy może pełnić obowiazki np. kierownika ?

    #10421
    dota
    Uczestnik

    Z tymi p.o. też jest kanał. Pracownik któremu powierza się p.o powinien spełniać wymagania dla stanowiska powierzanego. W przeciwnym wypadku mogłyby funkcjonować same p.o. a poziom wykształcenia pozostałby na drugim miejscu. Dobra droga do obchodzenia przepisów. Albo stanowisko jest wolne i wtedy procedura, albo zajęte. myślę że p.o. można na czas wyłonienia procedury naboru (wewnętrznej czy zewnetrznej).

    #10422
    dota
    Uczestnik

    Mama, czy pracodawca w jakiś sposób dał do zrozumienia żeby pracownicy uzupełniali wykształcenie? Z przepisów to nie wynika chociaż par 18 pewnie temu służył skoro teraz go usunęli. U mnie jest stanowisko takie, że jeżeli pracownik zajął określone stanowisko na mocy korzystniejszych przepisów to może je nadal zachować. Nie znaczy to zaraz że trzeba pozwalnić, ale conajmniej dostosować a sa możliwości (finansowe). Nie za bardzo mi ta wykłądnia pasuje. A co ze sprawiedliwością społeczna w zakłądzie pracy, skoro gro osób mogło podwyższyć poziom wykształcenia.

    #10424
    kikcloud
    Uczestnik

    Dota! Czy ja mogę Cię prosić o definicje sprawiedliwości społecznej ❓ 🙂

    #10429
    mama0454
    Uczestnik

    Do dota :
    Z tym pracownikiem była przeprowadzana rozmowa, na której sugerowano mu podniesienie swoich kwalifikacji, jednak po kilku miesiącach sam pracownik stwierdził, że nie ma ochoty zabijać się za dyplomem (ze względu na swój wiek), więc za obopólną zgodą, zrezygnował z powyższego stanowiska. Na jego miejsce „wskoczyła” osoba z konkursu (po przeprowadzeniu pełnej procedury).

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.