wtorek, 7 grudnia, 2021

Wynagrodzenia w jednostkach organizacyjnych samorzadu

Home Forum Sektory Samorządy Wynagrodzenia w jednostkach organizacyjnych samorzadu

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #13773
  xxl
  Uczestnik

  Mam pytanie,
  zgodnie z Roz. PRM z dnia 2 sirpnia 2005 r. w sprawie zasad wynagradzania pracowników samorządowych zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych … w tabeli dotyczacej kategorii zaszeregowania podano, że audytor wewnetrzny ma kategorię w przedziale od XV-XVIII, natomiast w umowie o prace podano, że wynagrodzenie zasadnicze wg XIV kategorii wynosi ……. Powiedzcie mi, czy to jest dozwolone, ja myślę, że nie, ale chciałabym jeszcze potwierdzenia.
  Rozmawiałam już wczesniej na ten temat z Kierowniczką Działu Kadr, ale nie otrzymałam jasnej odpowiedzi. Z jej tłumaczeń wyniosłam jedynie to, że Rada Gminy podniosła wartość punktu, po to aby móc podwyższyć wynagrodzenie niektórym osobom, np. inspektorom nadzoru, natomiast, żeby uniknąć wzrosku wynagrodzenie dla pozostałych osób musiała ona obnizyć kategorię zaszeregowania – uważam, że takie postępowanie jest bezprawne, a wy co o tym sądzicie, czy ktoś miał podobny przypadek. Proszę o pilną pomoc.

  #13776
  mama0454
  Uczestnik

  Oczywiście, że Rada Gminy nie ma racji. Do ustalania wynagrodzeń służy rozporządzenie płacowe do ustawy o prac. samorz. Audytor ma się mieścić w kategoriach od XV do XVIII i ani mniej ani więcej.

  #13786
  xxl
  Uczestnik

  Dziekuje Ci bardzo, zamierzam się rozmówić z Kierowniczka Działu w tym zakresie. Do usłyczenia.

  #13790
  nickkita
  Uczestnik

  oczywiście że XV – XVIII . ona może jedynie operować ilością punktów ale również w taki sposób żeby się zmieścić w granicach a więc od 241 do 320. może tez obniżyć zasadnicze o 10% (par. 3 ust. 5). biedna ta rada. wszystko na nich… te ostatnie wichury to też ich wina:smile:

  Daj znać co załatwiłaś…

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.