środa, 24 kwietnia, 2024

Wynagrodzenia w jednostkach organizacyjnych

Home Forum Sektory Samorządy Wynagrodzenia w jednostkach organizacyjnych

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
  • #11205
    noemi370
    Uczestnik

    Witam,
    a ja jak zwykle mam życiowy problem 🙄
    W ramach przeprowadzonych działań kontrolnych stwierdziłam, że kategoria zaszeregowania pracownika i odpowiadające mu stawka miesięczna w złotych z rozp. różni się od przyznanej. Jakie są konsekwencje? Jaka podstawa prawna?

    #11206
    noemi370
    Uczestnik

    Jeszcze jedno przyszło mi do głowy przy okazji.
    Zgodnie z załącznikiem do rozporzadzenia Ministra Kulury i sztuki z dnia 23 kwietnia 1999 r.
    w sprawie zasad wynagradzania pracowników instytucji kultury np. pracownik obsługi – sprzataczka ma najwyższą IV kat. zaszeregowania. Dla IV kat. maksymalne wynagrodzenia wynosi 745,00 zł zgodnie z rozp. Jak to się ma do najniższego wynagrodzenia?
    Czy można przyznać wyższe wynagrodzenie?

    #11207
    jola
    Uczestnik

    Musisz sprawdzić, czy oprócz wynagr. zasadniczego wg kategorii pracownik ma wypłacane inne składniki wynagr. np. dodatek zastaż pracy, premie itp. Na wynagrodzenie składają się wszystkie jego składniki i dopiero wówczas jeżeli nie jest to wartość najniższego wynagrodznia tj. 936,- przyznaje się dodatek wyrównawczy, aby kwota wynagr. brutto wynosiła 936,-zl (nie znam najnowszych przepisów, ale wydaje mi się, że tak jest ciągle). Sp[rawdź przepisy o najniższym wynagrodzeniu.

    #11216
    ewa23
    Uczestnik

    Moim zdaniem wszystkie składniki jakie wchodzą w skład wynagrodzenia mają dać wynagrodzenie najnizsze brutto. Jezeli tego nie daje to powinno się podnieść składniki tak aby to najniższe wynagrodzenie wyszło. 😮

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.