niedziela, 11 kwietnia, 2021

Wynagrodzenia w jednostkach organizacyjnych

Home Forum Sektory Samorządy Wynagrodzenia w jednostkach organizacyjnych

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #11205
  noemi370
  Uczestnik

  Witam,
  a ja jak zwykle mam życiowy problem 🙄
  W ramach przeprowadzonych działań kontrolnych stwierdziłam, że kategoria zaszeregowania pracownika i odpowiadające mu stawka miesięczna w złotych z rozp. różni się od przyznanej. Jakie są konsekwencje? Jaka podstawa prawna?

  #11206
  noemi370
  Uczestnik

  Jeszcze jedno przyszło mi do głowy przy okazji.
  Zgodnie z załącznikiem do rozporzadzenia Ministra Kulury i sztuki z dnia 23 kwietnia 1999 r.
  w sprawie zasad wynagradzania pracowników instytucji kultury np. pracownik obsługi – sprzataczka ma najwyższą IV kat. zaszeregowania. Dla IV kat. maksymalne wynagrodzenia wynosi 745,00 zł zgodnie z rozp. Jak to się ma do najniższego wynagrodzenia?
  Czy można przyznać wyższe wynagrodzenie?

  #11207
  jola
  Uczestnik

  Musisz sprawdzić, czy oprócz wynagr. zasadniczego wg kategorii pracownik ma wypłacane inne składniki wynagr. np. dodatek zastaż pracy, premie itp. Na wynagrodzenie składają się wszystkie jego składniki i dopiero wówczas jeżeli nie jest to wartość najniższego wynagrodznia tj. 936,- przyznaje się dodatek wyrównawczy, aby kwota wynagr. brutto wynosiła 936,-zl (nie znam najnowszych przepisów, ale wydaje mi się, że tak jest ciągle). Sp[rawdź przepisy o najniższym wynagrodzeniu.

  #11216
  ewa23
  Uczestnik

  Moim zdaniem wszystkie składniki jakie wchodzą w skład wynagrodzenia mają dać wynagrodzenie najnizsze brutto. Jezeli tego nie daje to powinno się podnieść składniki tak aby to najniższe wynagrodzenie wyszło. 😮

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.