piątek, 29 marca, 2024

Wynagrodzenie audytorów w jst

Home Forum Sektory Samorządy Wynagrodzenie audytorów w jst

Oglądasz 7 wpisów - 16 z 22 (wszystkich: 22)
  • Autor
    Wpisy
  • #7257
    ejejej
    Uczestnik

    zgadzam się z mama0454 – kadra kierownicza z wynagrodzeniem niższym od wynagrodzenia kierowników, naczelników a nawet niektórych inspektorów!!! ja mam 12 letni staż pracy w urzędzie (w audycie pracuję od 3 lat) kiedyś przypadkiem zobaczyłam PIT jednego z inspektorów z urzędu (średnie wykszatłcenie, wydział administracyjny) oj strasznie mnie zamurowało!

    #7263
    kacha
    Uczestnik

    Nie uważacie, że trochę w tym wszystkim jest naszej winy. Oznacza to, że godzimy się robić to co robimy za takie wynagrodzenie. Znam jednostkę, w której od dawna nie ma audytora, pomimo podejmowanych przez kierownictwo prób zatrudnienia. Po prostu na proponowaną kwotę nikt się nie zgodził i może to jest sposób. Wiem, że to nie jest takie proste 😕
    Pozdrawiam

    #21711
    alicjajw
    Uczestnik

    Temat już porósł pajęczyną ale jakoś tak ostatnio pod wpływem różnych okoliczności przyrody jestem zdemotywowana do pracy i chciałam się jeszcze bardziej pogrążyć…

    Może by tak zaktualizować ranking wynagrodzeń audytorów w samorządach…? Najlepsza byłaby jakaś ankieta, żeby nie musieć się ujawniać na forum a wiedzieć jakie są tendencje…

    #21716
    kules
    Uczestnik

    Przyznaję medal za największe wykopalisko archeologiczne 🙂
    Tendencja w moich okolicach jest taka sama jak była w 2006 r. Nic się nie zmienia. Ale to wynika z tego że nie zatrudnia się nowych audytorów, tylko to co się obsadziło wtedy jest, a nowe jednostki to tylko w usługi idą, co mnie osobiście cieszy.

    #21719
    PAW
    Opiekun forum

    Myślę, że wrócimy do tego tematu i przygotujemy nową sondę. Kwestia jest taka czy badamy wg jakichś podziałów (np. samorząd, rządówka, komercja).

    Z przesyłanych do nas ofert (które publikujemy) wiemy, że niektóre oferty są dość interesujące – stanowiska audytora nawet do 10 tys., a kierownicze nawet 15 tys. (plus dodatki – np. samochód służbowy).

    Prosimy o ewentualne sugestie czy mamy przygotować sondy z podziałem na sektory i na stanowiska nie-/funkcyjne.

    #21720
    alicjajw
    Uczestnik

    Myślę, że trzeba byłoby zrobić rozróżnienie na sektory bo jednak różnice są chyba znaczące. Nie wiem jak ze stanowiskami, możę też warto „przesondować” ile zarabia samodzielny audytor a ile np. kierownik biura / zespołu czy audytor – pracownik takiego biura / zespołu. Wydaje mi się, że znaczenie może mieć też wielkość gminy / urzędu (głównie przy samorządach) ale to kryterium mogłoby już namieszać w ankiecie, chyba że da się je wprowadzić tylko przy samorządzie….?

    Aaa i warto określić czy na tapetę bierzemy całkowite wynagrodzenie brutto czy np. tylko podstawę (bez dodatków, wysługi lat itp), a może kwotę jaka wpada na konto ..? I najwygodniej chyba zastosować przedziały np. co 500zł..(zakładam, że można zacząć od 2 tys ale mogę nie mieć racji).

    To tylko takie moje sugestie / propozycje :smile:.

    A w ogóle to cieszę się, że mnie nie zganiliście za taki przyziemno – materialny temat 😆 . Ale może pozwoli na rozeznanie w rynku nowym audytorom albo da jakieś „argumenty” starym (nie o wieku myślę 😉 ).

    #21721
    kules
    Uczestnik

    Myślę, że pod uwagę trzeba wziąć całe wynagrodzenie, zasadnicze z funkcyjnym, ale bez stażowego. Z tym netto to nie jest zły pomysł bo są etatowcy i usługodawcy, którzy mają przecież różne narzuty w wynagrodzeniu.

Oglądasz 7 wpisów - 16 z 22 (wszystkich: 22)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.