sobota, 4 grudnia, 2021

Wynagrodzenie kierownika biblioteki

Home Forum Sektory Samorządy Wynagrodzenie kierownika biblioteki

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #22665
  miszaw
  Uczestnik

  Witam
  Czy ktoś z szanownych audytorów przeprowadzał audyt w instytucjach kultury (bibliotece) w zakresie wynagradzania?
  Zgodnie z ustawą kominową kierownicy bibliotek i główni księgowi mogą otrzymać tylko wynagrodzenie zasadnicze i świadczenia dodatkowe określone w rozporządzeniu.
  Natomiast zgodnie z rozporządzeniem w sprawie zasad wynagradzania pracowników zatrudnionych w instytucjach kultury prowadzących w szczególności działalność w zakresie upowszechniania kultury kierownikowi biblioteki i głównemu księgowemu przysługuje dodatek funkcyjny, stażowy i pracownikowi biblioteki może być przyznany ewentualnie dodatek specjalny? Czy stosuje się do tych osób ustawę kominową z rozszerzeniem o rozporządzenie?
  I drugie pytanie czy kierownik biblioteki jest równocześnie pracownikiem i może także otrzymywać dodatek specjalny?
  Pozdrawiam

  #22666
  terka
  Uczestnik

  Cześć miszaw:smile:

  Dawno temu robiłam bibliotekę, więc moja wiedza może byc nieaktualna. Ale znalazłam w necie opinię p. Ciechorskiego, który twierdzi że dyrektor nie może otrzymać dodatku specjalnego. Mnie się także wydaje, że nie może go dostać. Gdyby ustawodawca chciał, żeby dyrektor takze otrzymywał, to by to zapisał. Wydaje mi się, że intencją ustawodawcy było, żeby osoby na kierowniczych stanowiskach miały dodatek funkcyjny (w przypadku dyrektorawcale nie mały).

  http://www.sbp.pl/artykul/?cid=3052&prev=114

  Pozdrawiam:smile:

  #22670
  miszaw
  Uczestnik

  Dziękuję terka za odpowiedź
  Ja też uważam że dyrektor biblioteki nie powinien mieć przyznanego dodatku specjalnego, ale co z głównym księgowym. Ustawa kominowa wprost mówi, że osoby wymienione w niej mogą otrzymywać tylko wynagrodzenie i określone dodatki ( nie ma wśród nich dodatku specjalnego) . Podobnie jest ze świadczeniem urlopowym lub świadczeniami z zfśs

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.