piątek, 29 marca, 2024

Wynagrodzenie kierownika biblioteki

Home Forum Sektory Samorządy Wynagrodzenie kierownika biblioteki

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #22665
    miszaw
    Uczestnik

    Witam
    Czy ktoś z szanownych audytorów przeprowadzał audyt w instytucjach kultury (bibliotece) w zakresie wynagradzania?
    Zgodnie z ustawą kominową kierownicy bibliotek i główni księgowi mogą otrzymać tylko wynagrodzenie zasadnicze i świadczenia dodatkowe określone w rozporządzeniu.
    Natomiast zgodnie z rozporządzeniem w sprawie zasad wynagradzania pracowników zatrudnionych w instytucjach kultury prowadzących w szczególności działalność w zakresie upowszechniania kultury kierownikowi biblioteki i głównemu księgowemu przysługuje dodatek funkcyjny, stażowy i pracownikowi biblioteki może być przyznany ewentualnie dodatek specjalny? Czy stosuje się do tych osób ustawę kominową z rozszerzeniem o rozporządzenie?
    I drugie pytanie czy kierownik biblioteki jest równocześnie pracownikiem i może także otrzymywać dodatek specjalny?
    Pozdrawiam

    #22666
    terka
    Uczestnik

    Cześć miszaw:smile:

    Dawno temu robiłam bibliotekę, więc moja wiedza może byc nieaktualna. Ale znalazłam w necie opinię p. Ciechorskiego, który twierdzi że dyrektor nie może otrzymać dodatku specjalnego. Mnie się także wydaje, że nie może go dostać. Gdyby ustawodawca chciał, żeby dyrektor takze otrzymywał, to by to zapisał. Wydaje mi się, że intencją ustawodawcy było, żeby osoby na kierowniczych stanowiskach miały dodatek funkcyjny (w przypadku dyrektorawcale nie mały).

    http://www.sbp.pl/artykul/?cid=3052&prev=114

    Pozdrawiam:smile:

    #22670
    miszaw
    Uczestnik

    Dziękuję terka za odpowiedź
    Ja też uważam że dyrektor biblioteki nie powinien mieć przyznanego dodatku specjalnego, ale co z głównym księgowym. Ustawa kominowa wprost mówi, że osoby wymienione w niej mogą otrzymywać tylko wynagrodzenie i określone dodatki ( nie ma wśród nich dodatku specjalnego) . Podobnie jest ze świadczeniem urlopowym lub świadczeniami z zfśs

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.