piątek, 19 kwietnia, 2024

wynajem pomieszczeń

Home Forum Sektory Służba zdrowia wynajem pomieszczeń

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
  • #14455
    pi
    Uczestnik

    Witam! Mam pytanie: Szpital wynajmuje pomieszczenia i powierzchnie. Opłaty dla kontrahentów zgodnie z umowami zawierają czynsz (stawka od metra kw.) plus naliczenia za media, stawka procentowa na koszty ogólnozakładowe (od w/w) i do tego podatek 22 % VAT.
    Koszty wody, wywozu śmieci, energii elektrycznej, ogrzewania liczone są w cenach netto. Czy prawidłowo jest naliczana stawka 22%VAT od całej sumy, jeżeli koszty zimnej wody i wywozu śmieci obciążone są dla szpitala stawką 7%VAT.
    Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję
    Pozdrawiam: 5

    #14457
    ziuk
    Uczestnik

    Tak, ale musi być odpowiednio sporządzona umowa,w której poda się ogólną cenę wynajmu zwiekszoną o 22% podatku.

    #14460
    pi
    Uczestnik

    Serdeczne dzięki za odpowiedź.
    Wszystkie umowy podają stawkę czynszu za metr kwadratowy, sformułowanie opłaty eksploatacyjne wg kalkulacji Działu Technicznego (są przeważnie zmienne ze względu na prąd zużyty), koszty ogólnozakładowe i podatek VAT. W umowach nie podaje się ostatecznej kwoty podatkiem, a nawet stawki %. Myślę, że to nie jest całkiem w pożądku. Mogę prosić o przepis, który to określa.
    Pozdr.: 5

    #14462
    helpyr
    Uczestnik

    Nie można pobierać opłaty za media większej niż rzeczywiste zużycie w cenach jakie płaci szpital. Nawet nie można doliczyć kosztów pracownika który dokonuje podziału kosztów na poszczególne komórki. To wszystko powinno być zawarte w cenie za wynajem.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.