piątek, 29 marca, 2024

wystąpienie o wyjaśnienie

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna wystąpienie o wyjaśnienie

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
  • #15673
    dorotab
    Uczestnik

    Cześć. Mam buć może banalny problem.Czy par. 4 ust. 1 pkt 2 Roz. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania audytu jest wystarczającą podstawą do wystąpienia z zapytaniem do komórki nie objętej audytem, ale mogącej udzielić cennych informacji w audytowanym obszarze.

    #15674
    terka
    Uczestnik

    Moim zdaniem wystarcza. W zupełności. Przecież tam jest mowa o wszystkich informacjach itp. związanych z funkcjonowaniem JEDNOSTKi.
    A to, że audyt robisz w komórce, nie zmienia faktu, że audytujesz obszar funkcjonowania jednostki.

    #15681
    dorotab
    Uczestnik

    Też tak sądzę, ale wydaje mi się, że kiedyś gdzieś był zapis, że uzyskane informacje można weryfikować w innych komórkach, stąd moje pytanie. Dzieki za odzew.

    #15683
    terka
    Uczestnik

    Ja takie problemy załatwiam już na etapie upoważnienia – choć nie wiem, czy to jest prawidłowe 😀
    Upoważnienie jest do przeprowadzenia audytu w zakresie……., dalej piszę, że audyt zostanie przeprowadzony w komórce x oraz w innych komorkach uczestniczących w procesie…… (np. udzielania zamówień publicznych).
    Takie rozwiazanie w mojej osenie jest słuszne, bo w zasadzie większość procesów dotyczy kilku komórek. Weźmy choćby udzielanie zamówień – owszem, procedurę przetargową prowadzi jakiś wydział czy referat zamówień publicznych.
    ale inny wydział przygotowuje opis przedmiotu zamówienia, inny przyjmuje wadia czy gwarancje (a także zwraca wadium).

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.