czwartek, 28 marca, 2024

Zabezpieczenie i gwarancja

Home Forum Sektory Samorządy Zabezpieczenie i gwarancja

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #11321
    Anonim
    Nieaktywny

    Witam
    Potrzebuję utwierdzić się w swoim przekonaniu, bo już tak się zakręciłam, że chyba zgłupieję…
    🙄
    Zamawiający ogłosił przetarg nieogr, pow. 60.000, zawarł umowę, wniesiono zabezpieczenie (gwarancja) itd. Po pewnym czasie przedłużył termin wykonania umowy o 3 miesiące. Wskutek takiej sytuacji zabezpiczenie skończyło się przed terminem realizacji umowy. Moim zdaniem powinien wtedy (zamówienie jest z 2006 r.) wystąpić do wykonawcy o przedłużenie zabezpieczenia umowy. Ale już po fakcie…
    Natomiast jest teraz problem z gwarancją usunięcia wad i usterek. Udzielona jest na 3 lata (30 % zabezpieczenia), ale jej okres również kończy się za szybko z uwagi na wydłużenie realizacji umowy. Czy mogę wnosić w sprawozdaniu, żeby jednostka wystąpiła do wykonawcy o uzupełnienie gwarancji na brakujący okres (ok. 1 miesiąca)? Czy to wogóle ma jakiś sens?
    Co o tym myślicie?

    #11323
    mareksp
    Uczestnik

    Proponuję rekomendować rozważenie wystąpienia do wykonawcy o przedłużenie gwarancji. W przypadku jej nie przedłużenia przez wykonawcę rekomendowanie dokonania przeglądu dotarczonego przedmiotu zamówienia przed upływem „skróconego” okresu gwarancji dla możliwości domagania się usunięcia ewentualnych usterek. 😉

    #11324
    Anonim
    Nieaktywny

    Dzięki, tak właśnie zamierzałam zrobić 😀
    Pozdrawiam

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.