czwartek, 15 kwietnia, 2021

Zaczynam

Home Forum Sektory Służba zdrowia Zaczynam

Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #9477
  sponge
  Uczestnik

  Witam wszystkich, na początek sie przedstawie. Skonczyłem Politechnike w moim miescie specjalnosc zarządzanie jakością, od jakiegos czasu pracuję w Słuzbie zdrowia, zainteresowania oczywiscie systemy jakości:).
  Jestem początkujący w te klocki a mam za zadanie poprowadzic dużą placówke do uzyskania certyfikatu jakosci ISO…….
  I tutaj moja WIELKA PROŚBA czy moglibyscie mi pomóc w tym zakresie??? Podpowiedziec klika rzeczy a na początek przedstawic kilka ważnych króków jakie nalezy zrobic (nie takie suche z ksiązek)
  Serdecznie dziękuje z góry za wszelkie materialy i pomocne rady……..Pozdrawiam
  Darek

  #9479
  scypion
  Uczestnik

  1. Przekonaj kierownictwo o koniecznosci wdrożenia ISO i przeszkól ich co to jest i jak na tym skorzystają.
  2. Niech każdy z nich przygotuje spis procedur obowiązujących w jego Wydziale.

  tyle na początek.

  #9480
  maksik
  Uczestnik

  W jakim oddziale zaczynasz?

  #9481
  stadyr
  Uczestnik

  najwyższe kierownictwo musi być przekonane (musi chcieć!!!) do wprowadzenia ISO – bez tego ani rusz!!!

  proponuje skorzystać z usług firmy doradczej przy wdrożeniu – taka firma: przeprowadzi szkolenia dla kierownictwa, dla zespołu dokumentującego, przeszkoli i przeprowadzi egzamin dla auditorów wewnętrznych, będzie uczestniczyła przy auditach wewnętrznych i pomoże przy wyborze firmy certyfikującej….

  #9492
  tamara
  Uczestnik

  Witam 🙂 zgadzam się z przedmówcą. U mnie w szpitalu właśnie rozpoczynamy wdrażanie ISO. Jest firma zewnętrzna, która prowadzi wszystko, kilka miesiecy temu firma robiła analizę, z któej wynika,że w 70% jesteśmy przygotowani do wdrażania- cokolwiek by to znaczyło i tak czeka nas mnóstwo pracy. Obecnie jest to dopiero etap wstępnych szkoleń dla kierownictwa i powoływanie zespołów oraz przymiarki do powołania na stanowiska pełnomocnika ISO.
  Pozdrawiam i życzę pwoodzenia 🙂

  #9493
  sponge
  Uczestnik

  Naczelne kierownictwo (Dyrektor) jest do tego przekonany wiekszość kierowników też jest przekonana o słuszności, nie wiem jak wyjdzie z dostosowaniem sie do nowej sytuacji…

  Co do firmy wdrazającej to musze próbować nakłonic dyrektora, jednak On wolał by zrobic to samemu…
  Zgodnosc placówki z systemem iso juz mniej wiecej mam opracowany (temat pracy mgr)

  A oddział w jakim zaczynam? Jest to wojewódzka przychodnia specjalistycza, a system ma dotyczyc całości organizacji, najmniej pracy jest przy laboratorium i medycynie nuklearnej gdyz one mają swój wewnętrzny system zarządzania jakościa, wydaje mi sie ze wystarczy go tylko dostosowac do norm.

  Dziękuje za podpowiedzi
  Pozdrawiam
  Darek

  #10773
  wdra
  Uczestnik

  Jesteśmy na etapie szkoleń.Tamara jakie zespoły powoływaliście? U mnie laboratorium nie ma żadnego systemu ale Pani kierownik stwierdziła że oni nie mogą mieć 9001.Jak to jest właściwie bo widziałam załącznik ogólne i szczegółowe wymagania dotyczące szj w radiologii zabiegowej.
  ….System zarządzania jakością winien być zgodny z wymaganiami normy PN-EN ISO / IEC 17 025:2005 „Ogólne wymagania dotyczące kompetencji laboratoriów badawczych i wzorcujących”, normy PN-EN ISO 15189:2006 „Laboratoria medyczne. Szczególne wymagania dotyczące jakości i kompetencji”, oraz z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa, w szczególności z ustawą o diagnostyce laboratoryjnej (Dz. U. z 2004 r. Nr 144, poz. 1529) i rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie wymagań, jakim powinno odpowiadać medyczne laboratorium diagnostyczne (Dz. U. z 2004 r. Nr 43 poz. 408).no i co Wy na to??

  #10783
  tamara
  Uczestnik

  do wdrażająca: powołano grupę wdrażąjącą szj w liczbie 32 osób oraz pełnomocnika ds. wdrażania szj (ordynator). Te osoby podzieliły sie na zespoły i opracowują mapy procesów itp. Nioe uczestniczę w tym, nie znam więc szczegółów, ale jak się dowiem , to postaram się napisac. 🙂

  #10881
  tamara
  Uczestnik

  Mam jeszcze prośbę, może ktoś z Was może udostępnić opis procesu przepływów finansowych do ISO. Moja koleżanka przygotowuje i nie bardzo jej to wychodzi. 🙁

Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.