piątek, 29 marca, 2024

Zaczynam

Home Forum Sektory Służba zdrowia Zaczynam

Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
  • Autor
    Wpisy
  • #9477
    sponge
    Uczestnik

    Witam wszystkich, na początek sie przedstawie. Skonczyłem Politechnike w moim miescie specjalnosc zarządzanie jakością, od jakiegos czasu pracuję w Słuzbie zdrowia, zainteresowania oczywiscie systemy jakości:).
    Jestem początkujący w te klocki a mam za zadanie poprowadzic dużą placówke do uzyskania certyfikatu jakosci ISO…….
    I tutaj moja WIELKA PROŚBA czy moglibyscie mi pomóc w tym zakresie??? Podpowiedziec klika rzeczy a na początek przedstawic kilka ważnych króków jakie nalezy zrobic (nie takie suche z ksiązek)
    Serdecznie dziękuje z góry za wszelkie materialy i pomocne rady……..Pozdrawiam
    Darek

    #9479
    scypion
    Uczestnik

    1. Przekonaj kierownictwo o koniecznosci wdrożenia ISO i przeszkól ich co to jest i jak na tym skorzystają.
    2. Niech każdy z nich przygotuje spis procedur obowiązujących w jego Wydziale.

    tyle na początek.

    #9480
    maksik
    Uczestnik

    W jakim oddziale zaczynasz?

    #9481
    stadyr
    Uczestnik

    najwyższe kierownictwo musi być przekonane (musi chcieć!!!) do wprowadzenia ISO – bez tego ani rusz!!!

    proponuje skorzystać z usług firmy doradczej przy wdrożeniu – taka firma: przeprowadzi szkolenia dla kierownictwa, dla zespołu dokumentującego, przeszkoli i przeprowadzi egzamin dla auditorów wewnętrznych, będzie uczestniczyła przy auditach wewnętrznych i pomoże przy wyborze firmy certyfikującej….

    #9492
    tamara
    Uczestnik

    Witam 🙂 zgadzam się z przedmówcą. U mnie w szpitalu właśnie rozpoczynamy wdrażanie ISO. Jest firma zewnętrzna, która prowadzi wszystko, kilka miesiecy temu firma robiła analizę, z któej wynika,że w 70% jesteśmy przygotowani do wdrażania- cokolwiek by to znaczyło i tak czeka nas mnóstwo pracy. Obecnie jest to dopiero etap wstępnych szkoleń dla kierownictwa i powoływanie zespołów oraz przymiarki do powołania na stanowiska pełnomocnika ISO.
    Pozdrawiam i życzę pwoodzenia 🙂

    #9493
    sponge
    Uczestnik

    Naczelne kierownictwo (Dyrektor) jest do tego przekonany wiekszość kierowników też jest przekonana o słuszności, nie wiem jak wyjdzie z dostosowaniem sie do nowej sytuacji…

    Co do firmy wdrazającej to musze próbować nakłonic dyrektora, jednak On wolał by zrobic to samemu…
    Zgodnosc placówki z systemem iso juz mniej wiecej mam opracowany (temat pracy mgr)

    A oddział w jakim zaczynam? Jest to wojewódzka przychodnia specjalistycza, a system ma dotyczyc całości organizacji, najmniej pracy jest przy laboratorium i medycynie nuklearnej gdyz one mają swój wewnętrzny system zarządzania jakościa, wydaje mi sie ze wystarczy go tylko dostosowac do norm.

    Dziękuje za podpowiedzi
    Pozdrawiam
    Darek

    #10773
    wdra
    Uczestnik

    Jesteśmy na etapie szkoleń.Tamara jakie zespoły powoływaliście? U mnie laboratorium nie ma żadnego systemu ale Pani kierownik stwierdziła że oni nie mogą mieć 9001.Jak to jest właściwie bo widziałam załącznik ogólne i szczegółowe wymagania dotyczące szj w radiologii zabiegowej.
    ….System zarządzania jakością winien być zgodny z wymaganiami normy PN-EN ISO / IEC 17 025:2005 „Ogólne wymagania dotyczące kompetencji laboratoriów badawczych i wzorcujących”, normy PN-EN ISO 15189:2006 „Laboratoria medyczne. Szczególne wymagania dotyczące jakości i kompetencji”, oraz z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa, w szczególności z ustawą o diagnostyce laboratoryjnej (Dz. U. z 2004 r. Nr 144, poz. 1529) i rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie wymagań, jakim powinno odpowiadać medyczne laboratorium diagnostyczne (Dz. U. z 2004 r. Nr 43 poz. 408).no i co Wy na to??

    #10783
    tamara
    Uczestnik

    do wdrażająca: powołano grupę wdrażąjącą szj w liczbie 32 osób oraz pełnomocnika ds. wdrażania szj (ordynator). Te osoby podzieliły sie na zespoły i opracowują mapy procesów itp. Nioe uczestniczę w tym, nie znam więc szczegółów, ale jak się dowiem , to postaram się napisac. 🙂

    #10881
    tamara
    Uczestnik

    Mam jeszcze prośbę, może ktoś z Was może udostępnić opis procesu przepływów finansowych do ISO. Moja koleżanka przygotowuje i nie bardzo jej to wychodzi. 🙁

Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.