czwartek, 18 kwietnia, 2024

zadania audytowe

Home Forum Sektory Wojskowe Jednostki Budżetowe zadania audytowe

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Autor
    Wpisy
  • #12606
    ela
    Uczestnik

    proszę o pomoc i opinie czy lepiej jest realizować zadania audytowe o szerszym czy węższym zakresie np "gospodarka magazynowa" czy bardziej szczegółowe "analiza i ocena ilościowo-wartosciowa stanu zapasów w magazynie" ?

    #12637
    j
    Uczestnik

    zawsze mniejszy zakres bo zobaczysz jak duzo pojawi sie problemow o ktorych teraz nie wiesz

    #12638
    ela
    Uczestnik

    po przemyśleniach doszłam właśnie do takiego wniosku, bardzo dziękuję za wsparcie, to mój pierwszy plan, niedawno zaczęłam pracę jako audytor, serdecznie pozdrawiam

    #12661
    j
    Uczestnik

    dala ciebie wszystko

    #12673
    slaw
    Uczestnik

    Moim zdaniem nie zawsze mniejszy zakres. Warto dobrze przeanalizować każdy obszar dokładnie i lepiej dołożyć kilka dni i zbadać obszar dogłębniej bo problemy i tak się pojawią i będziesz musiała (musiał) je przeanalizować pod kątem ewentualnego ryzyka. W trakcie wstępnego przeglądu i testów przeglądowych można ustalić dokładny zakres przedmiotowy audytu (tam gdzie Twoim zdaniem jest najwyższe ryzyko to w ten obszar wchodzisz szerzej. Wychodzenie z założenia że mniejszy obszar jest bezpieczniejszy jest MOIM zdaniem złym podejściem. CZasami warto zrobić jedno duże zadanie niż dwa lub trzy mniejsze. Zwróć uwagę ile czasu zajmują formalne sprawy związane z każdym audytem, które trzeba wykonać przy każdym zadaniu (ile się marnuje na to czasu).
    Pozdrawiam

    #12739
    j
    Uczestnik

    oczywiscie ze nie zawsze ale wchodzac w zadanie wielowatkowe moze to byc nie konczaca sie opowisc z mniejszego ale do glebnie zrobionego moga wyjsc rozne sprawy ale od czego jest audyt pozaplanowy

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.