sobota, 20 kwietnia, 2024

Zadanie egzaminacyjne z dnia 17 stycznia

Home Forum Egzaminy egzaminy Zadanie egzaminacyjne z dnia 17 stycznia

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
  • #221
    juror
    Uczestnik

    Przeanalizowałem zadania z ostatniego egzaminu, które są już podane na stronie MF dot. Audytu .
    Muszę się przyznać, że ciężko jest rozwiązać to zadanie bez korzystania z KPA.
    Teraz wiem, że osoby, które wiedziały jakie będzie zadanie , miały bardzo ułatwiony start.
    Dlaczego? Dlatego, że opanować cały zakres KPA, to jest zadanie wręcz niemożliwe, natomiast nauczyć się DZIAŁU VIII dot. skarg i wniosków, to żaden problem.
    Nie dziwi fakt, żę podczas gdy wszyscy „normalni” uczestnicy egzaminu wczytywali się w treść zadania, inne „wybrane” osoby udzielały już odpowiedzi. Niektórzy oddawali swoje odpowiedzi po upływie pół godziny – czterdziestu minut.
    Dziwi mnie również sama treść zadań. Dlaczego KPA? Przecież żaden prawnik nie musi znać na pamięć treści ustaw, czy kodeksów, musi tylko w odpowiedni sposób z nich korzystać i odpowiednio interpretować. Audytor wewnętrzny rozpoczynając każde zadanie audytowe ma czas na przygotowanie się do tego zadania, ma dsotęp do wszystkich dokumentów: ustaw, kodeksów rozporządzeń i aktów wewnętrznych.
    Powstaje pytanie: czemu miało służyc to zadanie?

    O czym myślała pani Przewodnicząca Komisji mówiąc, że pytania testowe i zadanie są łatwe.
    Nie powinny sprawić żadnych problemów.
    Chyba myślała o tych „wybrańcach”, którzy znali treść zadania.

    #222
    dareks
    Uczestnik

    Brawo brawo brawo Widzę ze coraz wiecej osób to rozumie .

    #227
    aannas
    Uczestnik

    zgadzam sie calkowicie z juror. Brawo bardzo trafnie wszystko ujęte.

    #234
    Anonim
    Nieaktywny

    Po przeczytaniu zadan w pelni sie z Wami zgadzam..skargi i wnioski to nic!omowienie ich w ksiazce prof.Adamiak o postepowaniu administracyjnym i sadowo-administracyjnym zajmuje 10 stron,podczas,gdy ksiazka ma 591..jezeli prawda bedzie to o czym zaczyna sie juz glosno mowic,ze egzaminy beda coraz trudniejsze to chcacy zdac egzamin nauke swoja zaczynac beda od uczestnictwa w szkoleniach,a nie studiowaniu ustaw… 🙁

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.