czwartek, 28 marca, 2024

zadanie w kilku jednostkach

Home Forum Sektory Samorządy zadanie w kilku jednostkach

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #10419
    kules
    Uczestnik

    jak organizacyjnie podchodzicie do zadania prowadzonego np. w kilku szkołach?

    tzn. czy naradę otwierającą robicie jedną czy kilka?
    czy zadanie prowadzicie równolegle we wszystkich jednostkach/komórkach (tzn. czy daną kwestię sprawdzacie we wszystkich na raz – to by umożliwiło bezpośrednie porównanie), czy tez przechodzicie całą ścieżkę u każdego po kolei? – to by z kolei ograniczyło ewentualny bałagan organizacyjny zadania i możliwość zakręcenia się i pogubienia – chyba

    nie zdażyło mi się jeszcze prowadzić takiego zadania więc nie mam doświadczeń praktycznych w tym zakresie, a niechciałbym niepotrzebnie skomplikować sobie sprawy, a jednym z celów zadania będzie porównanie systemów funkcjonujących w jednostkach i może wymyślenie jednego wspólnego i lepszego

    pozdrawiam świątecznie 🙂 i proszę o refleksję

    #10423
    Anonim
    Nieaktywny

    Witam
    Co prawda zadanie, które ostatnio realizowaliśmy było w jednej jednostce, ale w kilku jej wydziałach. Też trochę zamieszania organizacyjnego. Zrobiliśmy naradę otwierającą i zamykającą dla wszystkich naczelników na sali konferencyjnej. Zadanie realizowaliśmy pokolei w każdym wydziale. Jak już zebraliśmy wszystkie informacje, to dokonywaliśmy porównania i ewentualnie wyjaśnialiśmy rozbieżności. Pozwoliło to na uniknięcie bałaganu. Co do sprawozdania to wszyscy dostali taką samą treść, ale w zasadzie daletego, że to w obrębie jednej jednostki. W Twoim przypadku trzeba by się było zastanowić nad podziałem sprawozdania na części dotyczące każdej odrębnej jednostki (tylko kierownik otzrymywałby całościowe zestawienie).
    Na naradę otwierającą zaprosiłabym wszystkich (skoro zakres zadania jest taki sam w każdej jednostce), ale jeżeli chodzi o naradę zamykającą – tu bym chyba zorganizowała oddzielne narady dla każdej jednostki (z uwagi na to, że w każdej jednostce mogą wystąpić inne uchybienia lub zalecenia usprawnienia – a nie wszystkie jednostki muszą o tym słuchać).

    Pozdrawiam i napisz potem co postanowiłeś/łaś

    Pozdrawiam

    #10435
    kules
    Uczestnik

    dzięki
    jestem „-łeś” 😀

    napiszę na pewno – na razie skłaniam się do oddzielnych narad otwierających i zamykających (to już na pewno) i raczej do oddzielnych sprawozdań (tzn. części) – ale tu jeszcze zobacze co napiszę – bo jeśli się da to lepiej dac jedno sprawozdanie wszystkim – no chyba że będzie „kontrowersyjne” co dla niektórych i zrobię chyba zadanie w praktyce u każdego po kolei, choć formalnie u wszystkich na raz w jednym czasie.

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.