sobota, 20 kwietnia, 2024

zadaniowy system pracy audytora w jsfp

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna zadaniowy system pracy audytora w jsfp

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 16)
  • Autor
    Wpisy
  • #14380
    mors
    Uczestnik

    szukam osób, które pracują w systemie zadaniowym.

    jak faktycznie wygląda system ewidencji czasu pracy na pełen etat? jakie są korzyści i oczywiście wady tej formy zatrudnienia?

    z góry dziękuję za informacje

    #14383
    megin
    Uczestnik

    Osobiście nie pracuje w systemie zadaniowym. Znam jednak pracujących w tym systemie. Plusy są takie, że nie musisz codziennie siedzieć od 7 do 15. Możesz pojawiać się w różnych godzinach. Niezbędny jest plan zadaniowy pracy. Każda godzina powinna być zaplanowana. Czas pracy jest ewidencjonowany i musi to być minimum 40 godzin tygodniowo roliczane np. w ciągu miesiąca czy kwartału, w zależności od sposobu przyjętego w jednostce. Dowolności typu zatrudniam się zadaniowo i jestem w pracy 2 godziny na tydzień nie ma.

    #14389
    eo
    Uczestnik

    przy obecnych przepisach na zadaniowy czas pracy – NIE MA SZANS

    #14390
    mors
    Uczestnik

    dlaczego? są osoby tak pracujące…
    system zadaniowy „najczęściej jest stosowany wobec pracowników zajmujących samodzielne lub kierownicze stanowiska pracy”.

    i pytanie do megin – pracodawca nie prowadzi w takim przypadku ewidencji godzin pracy tylko czas pracy – więc po co ten plan na każdą godzinę?

    #14391
    megin
    Uczestnik

    Plan jest po to aby jasne było ile czasu potrzebne jest na wykonanie konkretnych zadań.
    Najczęściej to pracodawca przy tym systemie wymaga sporządzenia takiego planu.
    Wprowadzenie zadaniowego czasu pracy jest szczególnie korzystne w sytuacji gdy efektywny czas przepracowany jest w znacznym stopniu uzależniony od organizacji pracy przez pracownika.
    Jest jednak obwarowane kilkoma istotnymi warunkami, a mianowicie:
    1) musi być to uzasadnione rodzajem pracy, jej organizacją lub miejscem wykonywania,
    2) pracodawca powinien ustalić wspólnie z pracownikiem czas niezbędny do wykonania powierzonych zadań,
    3) stosowanie zadaniowego czasu pracy nie oznacza pominięcia ogólnej normy czasu pracy określonej w art. 129 kp (8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w tygodniu w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy).
    Pozdrawiam.

    #14394
    j
    Uczestnik

    i co z tego

    #14396
    megin
    Uczestnik

    Cóż z tego – nic z tego. Może to się niektórym nie podoba. Pewnie załatwili sobie zadaniowy czas pracy sądząc, że mogą obskoczyć kilka jednostek naraz. Nie w tym rzecz. Niestety rozliczenie z zadań i czasu jest obowiązujące, a jak się ktoś dopatrzy niespójności to współczuje… Pozdrawiam wszystkich bez wyjątku. 😉

    #14406
    j
    Uczestnik

    nie mam zadaniowego czsu pracy
    ale czy plan roczny nie spelnia tych wymogow

    #14407
    megin
    Uczestnik

    Powiem tak. Dla mnie w zupełności by wystarczył. Jednak nie ja jestem pracodawcą. Popytaj co na temat zadaniowego czasu pracy sądzi „dobry” prawnik zatrudniony w jednostce lub „dobry” kadrowiec. Niestety zazwyczaj w konkluzji sprowdza się to do szczegółowego planu zadań z wyszczególniem godzinnym. Pozdrawiam

    #14408
    j
    Uczestnik

    zgodnie KP nie prowadzi sie rozliczenia godzin mozna jak biegli księgowi przyjąć jakąś ryczałtową wielkość godzin

    #14579
    mors
    Uczestnik

    wracam do tematu 🙂 może ktoś ma nowe uwagi?
    tzw. artykuły fachowe są niestety niespójne więc czakam na odpowiedź osób przerabiających temat w praktyce

    #14580
    adela
    Uczestnik

    Wszystko zależy od ustaleń z kierownikiem jednostki. W podstawowej jednostce mam poprzesuwane 3 godziny pracy a tygodniu. W innej, fizycznie jestem 4 godziny w tygodniu, a ustalone mam na piśmie po 2 godziny dziennie.

    #14582
    mors
    Uczestnik

    a jeśli można spytać – jaki masz wymiar pracy w tych jednostkach (cały etat,1/2 etatu?)

    #14584
    adela
    Uczestnik

    cały etat i 1/4

    #14589
    elka
    Uczestnik

    Ja też pracuję na etat i mam zadaniowy czas pracy w drugim urzędzie – 1/4 etatu. Fizycznie bywam tam raz na 1,5 godziny w tygodniu. Pracuję tak od 2 lat. Żaden przepis nie zabrania takiej pracy.

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 16)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.