poniedziałek, 21 września, 2020

zamowienia publiczne

Home Forum Sektory Samorządy zamowienia publiczne

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Autor
    Wpisy
    podgr
    Uczestnik

witam, robię audyt zamówień publicznych i mam wątpliwości odnośnie spółki cywilnej.DO przetargu zgłosiło się trzech oferentów w tym spółka cywilna
    (która wygrała przetarg, oferowała najniższą cenę) i byłoby wszystko w porządku gdybym nie przeczytała orzecznictwa zespołu zespołu arbitrów dotyczących przetargów. arbitrzy orzekli (zresztą słusznie, że spółka cywilna startujaca w przetargu nie może byc traktowana jako samodzielny wykonawca, tylko jako konsorcjum i jeżeli wspólnicy nie ustanowią pełnomocnika, muszą zostać wykluczeni z postępowania- orzeczenie z 11 marca 2005r). Jednostka w której przeprowadzam audyt o tym nie wiedziała, nie było o tym nic w SIWZ i spółka nie dołączyła takiego pełnomocnictwa chodzi o art.23 u.zp..Mam pytanie jeżeli nie było sprecyzowania w SIWZ, to można nie wymagać tego od oferenta ? i wszystko jest OK.
    Z drugiej strony przedsiębiorcy ( wspólnicy spółki cywilnej) powinni ubiegając się o przetarg mieć chyba świadomość dołączenia takiego pełnomocnictwa?.Orzeczenie arbitrów dotyczy wniesionego protestu przez innego przedsiębiorcę, natomiast w mojej jednostce nie było żadnych wniesionych protestów. Nie wiem jak do tego podejść?, może miał ktoś taki przypadek i podzieli się wiedzą na ten temat, będę wdzięczna.Zadanie przez wybranego oferenta jest w trakcie realizacji.

cps
    Uczestnik

cześc .po mojemu pakujesz sie w działalnośc operacyjną. Po to robisz audyt,żeby na przyszłość ( po wykonaniu Twoich rekomendacji) układający SIWZ nie robili takich niedoróbek. Znakomity temat na rekomendacje bo i uzasadnienie i podstawa prawna są .powodzenia .Tak myśle

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.