czwartek, 18 kwietnia, 2024

Zam.Publ. – miej. plany zagosp. przestrz.

Home Forum Sektory Samorządy Zam.Publ. – miej. plany zagosp. przestrz.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
  • #18289
    ceem
    Uczestnik

    Witam
    Proszę o opinie dotyczące następującej kwestii:
    Gmina ma zaplanowane wykonanie w ciągu roku 8 miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, których łączny koszt oszacowano w budżecie na kwotę około 277.000 zł tj. grubo ponad 14 tys.
    W związku z tym, czy do opracowania pojedynczego planu, którego koszt nie przekacza 14 tys. euro, wymagane jest ogłoszenie oddzielnego pełnego przetargu czy można skorzystać z wewnętrznej procedury uproszczonej. Zaznaczę, że z moich ustaleń wynika, że wszystkie plany wykonuje zawsze ta sama firma urbanistyczna.
    Pozdrawiam

    #18291
    roboka
    Uczestnik

    Witam, może przez podobieństwo trochę pomogę. U mnie w firmie przeprowadzane są roboty remontowe, tj. remont pustostanu. Pierownotnie rzeczywiście skłaniano się do wersji że należy gormadzić ileś pustostanów i ogłaszać jedno wielkie zamówienie, lub zamówienia drobne ale z pełną procedurą. Ostatnio jednak z uwagi na to że tak naprawdę remont dotyczy lokalu, budynku położonego w innym miejscu stosuje się zamówienia do 14. 000 euro jeżeli jest taka możliwość. Jeżeli nie to uproszczony przetarg. Tak więc chyba z uwagi na to że pozowolenie u Ciebie dotyczy innych obszarów można by się zastanowić nad takim rozwiązaniem.
    Pozdrawiam

    #18292
    ceem
    Uczestnik

    Dzięki za odpowiedź
    W mojej gminie właśnie tak się robi jak piszesz.
    Tylko mnie zastanowiło, dlaczego stale ta sama firma wygrywa uproszczone postepowania (nadmienię, że właściciel tej firmy jest jednocześnie członkiem komisji urbanistyczno-architektonicznej w gminie, wprawdzie wykluczanym na czas posiedzeń).
    Czy może istnieją jakieś interpretacje
    uzp lub instytucji kontrolnych dotyczących podobnej kwestii?

    #18293
    pawels
    Uczestnik

    Osoby posiadające uprawnienia w zakresie podpisywania planów zagospodarowania przestrzennego muszą należeć do korporacji. Jest to bardzo hermetyczne grono i dostać się w ich skład jest bardzo trudno. Można się domyslać, że wszyscy tam się znają i dzielą się rynkiem…
    PZDR

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.