piątek, 19 kwietnia, 2024

zaniżenie podstawy naliczenia 13 tki

Home Forum Sektory Samorządy zaniżenie podstawy naliczenia 13 tki

Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
  • Autor
    Wpisy
  • #14641
    szymonek123
    Uczestnik

    W związku z powyższym ustalenie 13tki w kwocie o 0,3 gr niższej. Moje pytanie, doradźcie mi proszę… oprócz rekomendacji by prawidłowo naliczać podstawę wynagrodzenia i 13 tą pensję winnam wskazać wypłate pracownikowi 0,03 gr? 💡

    #14649
    izmi
    Uczestnik

    sorry, ale się „czepnę”
    rozumiem, że to oczywisty błąd „pisalniczy” i zapewne chodzi o 3 gr, a nie jak napisano 0,3 gr czy 0,03 gr… litości…
    generalnie pracownik powinien dostać tyle pieniędzy ile mu się należy 😎
    koniec, kropka
    winnaś zatem wskazać na niedopłatę /hihihi, ciekawe ile to będzie 3 gr + odsetki/, ale nie rozśmieszaj ich pisząc o tych 3 gr! nie dość, że nie przepadają za aw /uogólniam, być może Ciebie lubią i poważają/, to na dodatek będą mieli ubaw po pachy
    niech sobie księgowi raz jeszcze przeliczą wszystkie 13 i może znajdą błąd w sztuce 😉

    #14650
    szymonek123
    Uczestnik

    litości… heee… ja to wszystko IZMI rozumiem

    Chodziło mi oczywiście o (bagatela) 0,03 zł :> Lista płac naliczenia dodatk. wynagrodzenia wykazuje tylko w.w nieprawidłowość. Nie ma jak naciągnąć sprawę.
    Księgowość się nie sprzeciwia, ale stoję przed faktem co napisać?

    #14651
    zosia
    Uczestnik

    dać święty spokój.
    Tak ja pisze izmi – nie warto, chyba ,że w teleeskpresie chcesz złota czcionkęl.

    #14654
    audytor-jw
    Uczestnik

    spróbuj może podejść to tego tak: że nieprawidłowość mieści się w granicach dopuszczalnego błędu i daj spokój. Chyba, że pracownik wystąpi o wypłatę i odsetki…;-)
    pzdr

    #14655
    szymonek123
    Uczestnik

    i tu się przejawia… obiektywizm…

    napiszę tak.. że „prawidłowo ustalać podstawę naliczenia dodatk. wynagrodz. rocznego” i nie wspomne o zapłacie pracownikowi 0,03 gr i do zus 0,02 zł.

    #14658
    izmi
    Uczestnik

    a może te 3 gr zaważyły na rocznym rozliczeniu PIT? hihihi, ktoś bez tych grosików płacił 19% podatku, a gdyby one były to załapałby się na 30% :mrgreen:
    ok, sorry, taki złośliwiec ze mnie wychodzi 😈
    proszę nie brać tego do siebie 🙂
    miłego dnia 😀

    #14660
    szymonek123
    Uczestnik

    Izo.. twoja złośliwość jest chyba inna jak twoje balety… wesoła z Ciebie kobitka więc nie biorę tego do siebie,
    a zobaczymy się w czerwcu

    #14661
    izmi
    Uczestnik

    no nie… się zaraz wezmę i zawstydzę 😳 😆
    pocieszam się tym, że nie jestem odosobniona /i w złośliwości, i w baletach, i w wesołości/ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
    zawsze to jakieś pocieszenie 😉
    miłego 🙂

Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.