czwartek, 25 kwietnia, 2024

Zapisy w SIWZ

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Autor
    Wpisy
  • #4082
    miszaw
    Uczestnik

    Witam wszystkich
    Czy wprowadzenia następującego zapisu w SIWZ:
    „Wykonawcy ubiegający się o zamówienie publiczne muszą spełniać niżej wymienione warunki:
    1. Wymogi ustawowe…
    3) Zatrudnią w ramach stosunku racy dwie osoby wskazane przez Zamawiajacego celem realizacji usługi.
    Czy taki zapis (który nie znalazł się już w umowie) jest zgodny z prawem ❓
    Pozdrawiam

    #4085
    dorotab
    Uczestnik

    cześć. zamawiający może jedynie wymagać od wykonawcy, aby dysponował osobami zdolnymi do wykonania zamówienia /art. 22 ust. 1 pkt 2/, nie może natomiast narzucić kogo mają zatrudnić. A tak na marginesie zapis ten nie został oprotestowany?

    #4088
    miszaw
    Uczestnik

    Właśnie o to chodzi ,że nie został, a dwie osoby narzucone przez zamawiającego nie posiadają zadnych jakichs dodatkowych kwalifikacji wymaganych do wykonania zamówienia.
    Czy znasz może jakiś wyrok zespołu arbitrów, albo sądu ❓
    Bo musze moje uwagi czymś poprzeć
    Aha dodatkowo w umowie znalazł się zapis
    „Wykonawca pokryje szkody wyrządzone przez osoby wykonujące zamówienie zgodnie z polisą” – a więc także osoby narzucone.

    #4091
    dorotab
    Uczestnik

    niestety nie spotkałam się z takimi opiniami czy też orzeczeniam, a wydaje mi się, iż w tym przypadku wynika to wprost z przepisów prawa.. A jakie argumenty ma zamawiający aby obronić swoją teorię dopuszczalności takiego zapisu.

    #4093
    miszaw
    Uczestnik

    Odpowiedział, że tym osobom ufa (chodzi o sprzątaczki), wcześniej pracowały one juz w innej firmie która wygrała przetarg na sprzątanie (odeszły z tej firmy, a zakład rozwiązał z nią umowę z winy leżącej po stronie tej firmy).
    Prawdę powiedziawszy takie tłumaczenie to żadne tłumaczenie ale cóż. 😡
    Nie wiem czy argument dotyczący narzucaniu wykonawcy warunków z pewnością dla niego niekorzystnych w SIWZ można tutaj podnieść ❓
    pozdrawiam Michał

    #4112
    dorotab
    Uczestnik

    cześć. można to potraktować jako naruszenie zasady uczciwej konkurencji /ale to jest już naruszenie dyscypliny/.

    #4120
    miszaw
    Uczestnik

    Wielkie dzięki za podpowiedzi DorotaB
    Pozdrawiam 😀

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.