piątek, 19 kwietnia, 2024

Zastępstwo dyrektora Bublioteki Publicznej

Home Forum Sektory Samorządy Zastępstwo dyrektora Bublioteki Publicznej

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Autor
    Wpisy
  • #18496
    jadtra
    Uczestnik

    Pilne – prośba o pomoc do zawsze pomocnych kolezanek i kolegów 😀
    Dyrektor Biblioteki będzie nieobecny z powodu choroby. przygotowuje swoje zastępstwo – tj. pracownika który by pełnił jego obowiązki w okresie nieobecności w formie tzwn. : „p.o.”
    Mam pytanie : Czy wystarczy oaby dyrektor napisał pismo do pracownika, w którym na okres swojej nieobecności powierza mu swój zakres obowiązków w ramach tzwn. p.o. dyrektora ? Czy jakieś pismo musi wystosować Prezydent miasta np. upoważnienie dla tego „zastępstawa”.

    Mam także drugie pytanie o podpisywanie przez tego pracownika „p.o.” dokumentów np. do Ministerstwa Kultury bo jeat przyznana dotacja celowa Bibliotece (obecnie trwa wymiana pism pomiędzy stronami).

    #18498
    miszaw
    Uczestnik

    Witam
    W Rzeczpospolitej znalazłem artykuł, w którym wyraźnie wskazano, ze tylko dyrektor wyznacza osobę na p.o.
    Jako podstawę prawną wskazano tam ustawę o organizowaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej, faktycznie jest to ustawa organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej.
    http://www.rp.pl/artykul/55706,324082_Chory_dyrektor_biblioteki_sam_wyznacza_zastepujacego__go_pracownika_.html

    #18499
    jadtra
    Uczestnik

    Jeszcze artykułu nie przeczytałam ale dzięki za tak szybką pomoc 😀
    Trochę narobiłam błedów 😳 w tekście, ale to wina pochmurnej pogody 😀

    #18500
    jadtra
    Uczestnik

    Artykuł przeczytałami wszystko jasne 😀
    Uważałam , że prezydent nie jest stroną.
    Wszystkim go polecam

    Życzę ciepłego i słonecznego weekendu koleżankom i kolegom 😀 😀 😀

    #18504
    wojak
    Uczestnik
Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.