czwartek, 25 kwietnia, 2024

Zatrudnienie koordynatora w PO KL u 2 pracodawców

Home Forum Fundusze unijne Fundusze unijne Zatrudnienie koordynatora w PO KL u 2 pracodawców

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
  • Autor
    Wpisy
  • #21678
    alicjajw
    Uczestnik

    Nurtuje mnie problem związany z zatrudnieniem koordynatora projektu. Otóż pracownik zatrudniony w „jednostce macierzystej” na cały etat został zatrudniony jako koordynator projektu prowadzonego w jednostce organizacyjnej na 1/2 etatu. Nie znam szczegółów umów i nie widziałam regulaminu pracy jednostki ale „na chłopski rozum” obie te instytucje pracują w tych samych godzinach. Przy projektach unijnych należy wypełniac karty czasu pracy i mogę tylko dywagować, że może zawierac godziny przepracowane w ramach 1/2 etatu albo:

    – w czasie pracy pracy jednostki (a ten pokrywa się z czasem pracy „jednostki macierzystej”)

    – poza czasem pracy jednostki / jednostki macierzystej a więc poza czasem wynikającym z regulaminu pracy jednostki.

    Pierwszy przypadek moim zdaniem jest niedopuszczalny bo jest ewidentnym „naciąganiem” – osoba dostaje pełne wynagrodzenie a w czasie pracy wykonuje „fuchy” na pół etatu za publiczne pieniądze, kosztem wykonywanych obowiązków. Powinna miec zmniejszony etat i wynagrodzenie w „jednostce macierzystej”

    Z drugą sytuacją mam pewne wątpliwości bo nie wiem czy umowa o pracę może dopuszczać inny czas pracy niż wynikający z regulaminu pracy..? Np. jednostka pracuje od 7 do 15 a pracownik przychodzi popracowac od 15 do 19.

    Spotkał się ktoś z Was z takimi przypadkami?

    Moje pytanie dotyczy kwestii samego formalnego załatwienia sprawy bo w praktyce może być tak, że osoba sie „urywa” i jedzie popracować jako koordynator oczywiście za nieformalną zgodą obu stron :neutral:. A w to nie chcę nawet wnikać .. 🙄

    #21679
    izmi
    Uczestnik

    jak najbardziej umowa o pracę może dopuszczać inne godziny pracy 🙂 nie widzę przeciwwskazań, w końcu równie dobrze można umówić się na pracę jedynie w weekendy

    #21681
    cps
    Uczestnik

    Izmi -ok. Trzeba tylko pamietac 1.zapisie takiego trybu w dokumentacji projektu na etapie pisania wniosku 2 własciwym sposobie wyboru koordynatora zgodnie z obowiązującymi wytycznymi 3 karcie pracy 4.ew mozliwości weryfikacji przez kontrolew przyszłości wykonywanych w weekendy czynnosci. Reasumojac -mozliwe teoretycznie ale raczej projekt obciazony ryzykiem braku koordynacji.
    cps

    #21683
    izmi
    Uczestnik

    cps,
    pytanie brzmiało „czy umowa o pracę może dopuszczać inny czas pracy niż wynikający z regulaminu pracy?” – na tak postawione pytanie możliwa jest tylko odpowiedź twierdząca 🙂
    ale z Twoimi „ale” się zgadzam 🙂

    #21684
    alicjajw
    Uczestnik

    A jeżeli pozostałe osoby biorące udział w projekcie pracują w tygodniu w „normalnych” godzinach pracy ( i tak będą wpisywac w kartach czasu pracy) a koordynator będzie pracował w weekendy to na mój chłopski rozum coś nie gra bo jak może coś koordynować nie mając (teoretycznie) kontaktu z osobami zaangażowanymi w projekt.. W papierach niby będzie grało ale kłóci się trochę ze zdrowym rozsądkiem.

    Pytałam jednego kadrowca czy jest możliwość etatowej pracy w jednostce poza jej normalnymi godzinami pracy i jego zdaniem jest ale w regulaminie pracy powinna być dopuszczona praca w systemie zadaniowym. No i podejrzewam, że we wniosku też taka forma zatrudnienia powinna być przewidziana.

    Z punktu widzenia osoby kontrolującej taki „układ” jest naciągany…

    #21686
    cps
    Uczestnik

    Mozna opracowac oddzielne zasady dla realizowanych proketow unijnych w jednostce ( obszarze) i wtedy nie bedzie konflikyu. ale sytuacja jest wielce teoretyczna bo kto zatwierdzi taki układ na etapie składania wniosku

    #21833
    jadtra
    Uczestnik

    alicjajw -napisz co dalej tj. czy czytałaś umowy o pracę na 1 i na 1/2 etatu -chodzi mi o godziny wykonywania pracy jak zostały określone oraz jaki jest zakres pracy koordynatora.
    Sorry że tak późno ale b. mnie ta tematyka interesuje.

    #21857
    k-asiek
    Uczestnik

    mnie temat bardzo zainteresował, u mnie sytuacja taka że koordynatorem projektu są pracownicy firmy macierzustej, w karcie wypełnaiają pracę koordynatora w trakcie etatowej pracy w jednostce, obawiam się, że może być problem z rozliczeniem tego wydatku, co o tym sądzicie?

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.