czwartek, 18 kwietnia, 2024

Zatwierdzanie planu kontroli wewnętrznej

Home Forum Sektory Samorządy Zatwierdzanie planu kontroli wewnętrznej

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
  • #13386
    Anonim
    Nieaktywny

    Witam
    Mam takie krótkie pytanko: Czy u Was w jednostkach plan kontroli wewnętrznej jest wprowadzany jakimś zarządzeniem kierownika? U mnie kontroler daje plan tylko do podpisu staroście i na tym tyle. Czy nie powienien on być jednak wprowadzony zarządzeniem?
    Pozdrawiam

    #13390
    ajuri
    Uczestnik

    Pracowałam jakiś czas temu w Urzędzie Miasta, funkcjonował tam wprowadzony zarządzeniem regulamin kontroli wewnętrznej, w którym okreslono, iż kontrola prowadzona jest na podstawie kwartalnych planów kontroli zatwierdzanych przez Prezydenta. Moim zdaniem nie potrzebne jest wprowadzanie planu kontroli zarządzeniem. Ktoś oczywiście może mieć inne zdanie. Życzę miłego weekendu 😀

    #13391
    wt
    Uczestnik

    [QUOTE BY= ajuri] funkcjonował tam wprowadzony zarządzeniem regulamin kontroli wewnętrznej, w którym okreslono, iż kontrola prowadzona jest na podstawie kwartalnych planów kontroli zatwierdzanych przez Prezydenta. [/QUOTE]
    Tak samo jest w mieście, w którym mieszkam, z tym, że plan sporządzany jest na cały następny rok. Nie wymagałbym wprowadzenia go odrębnym zarządzenie, wystarczy, że regulamin określa tę kwestię.

    #13394
    Anonim
    Nieaktywny

    Ok, dzięki za odpowiedzi. Macie rację – myślę, że wprowadzanie planu zarządzeniem to trochę nadmierna biurokracja, zwłaszcza, że zarządzenie musi przejść chociażby przez Radcę Prawngo, co zwykle znacznie wydłuża drogę do ostatecznego zatwierdzenia 😉
    Pozdrawiam

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.