piątek, 29 marca, 2024

Zespoł Administracyjny Placówek Oświatowych

Home Forum Sektory Samorządy Zespoł Administracyjny Placówek Oświatowych

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Autor
    Wpisy
  • #12297
    k-asiek
    Uczestnik

    Mam do was kochani pytanie dotyczące podległości /nadrzędności i podpisywania dokumentacj. U mnie istniej ZAPO , który w statucie pełni funkcję głównego księgowego dla jednostek oświatowych (czyli szkoł i przedszkoli). Teraz tak, czy faktury na daną szkołę, umowę o zamówienie itp podpisuje Dyrektor szkoły /przedszkola i kto? główny księgowy ZAPO czy Dyrektor ZAPO. Mam tu wątpliwości. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam kasiek

    #12298
    lczarny
    Uczestnik

    U mnie również funkcjonuje podobny zespół.
    1. Dyrektor zespołu posiada upowaznienia od dyrektorów placówek
    2. fatury opisuje merytorycznie upowazniony pracownik szkoły, obok zatwierdza dyrektor szkoły a ponadto do wypłaty zatwierdza gł księgowy zespołu oraz dyrektor zesołu.
    3. zobowiazania zaciągają dyrektorzy szkół itd. tylko zamówienia publiczne sa realizowane przez zespół – fizycznie.
    4. listy płac zatwierdza gł księgowy zespołu oraz dyrektor zespołu ponadto obok z pieczątką szkoły podpisuje się dyrektor danej placówki.

    wszyscy maja watpliwości co do poprawności takiej organizacji tj. zespołów ale RIO jeszcze tego nie kwestionuje.
    Należy jednak zaznaczyć, że dla każdej jednośtki prowadzona jest odrębna rachunkowość z całą sprawozdawczością i każda jednostka ma swój plan kont, zasady rachunkowości, obieg dokumentów itd.

    mam nadzieję, że w czymś Ci pomogłam
    Pozdrawiam

    #12302
    k-asiek
    Uczestnik

    No to u mnie jest podobnie. Ale kto u ciebie podpisuje umowy : dyrektor szkoly i kto?

    #12303
    lczarny
    Uczestnik

    dyrektor szkoły i asygnuje gł księgowy zespołu.
    ma upowaznienie dyrektora placówki do prowadzenia ksiąg rachunkowych.

    #12304
    mk7
    Uczestnik

    Witam.W związku z zatwierdzaniem do wypłaty- na jednym ze szkoleń RIO mówiono że główny księgowy wykonując dyspozycje środkami pieniężnymi ( atr.45 ust.1 pkt 2 ustawy o fin.publ.)nie podejmuje decyzji o zadysponowaniu środków z planu finansowego, czyli nie może zatwierdzać do wypłaty , gdyż decyzja ta należy wyłącznie do kierownika jednostki jako osoby odpowiedzialnej za realizację zadań określonych planem finansowym.
    Pozdrawiam 🙂

    #12305
    lczarny
    Uczestnik

    A jesli chodzi o dyrektora zespołu to ma upoważnienia do prowadzenia obsługi ekonomiczno – administracyjnej placówki oraz zarządu budynkiem.

    #12307
    k-asiek
    Uczestnik

    Serdeczne dzieki za odpowiedź, tak samo uważam, tylko szukałam potwierdzenia. Pozdrawiam kasiek

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.