czwartek, 28 marca, 2024

zgubienie biletu a delegacja

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna zgubienie biletu a delegacja

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Autor
    Wpisy
  • #10297
    podhale
    Uczestnik

    Jak Wy interpretujecie nowy zapis, który pojwił sie w zmienionym od 01.01.2007 Rozporządzeniu Ministra pracy i polityki socjalnej w sprawie wysokości oraz warunków ustalania należności (……) z tyt. podróży służbowej na terenie kraju. Mianowicie chodzi mi o nowy paragraf 8a ust. 3 zd. 2, które mówi iż : „Jeżeli uzyskanie dokumentu (rachunku) nie było możliwe, pracownik składa pisemne oświadczenie o dokonanym wydatku i przyczynach braku jego udokumentowania.”.
    czy oświadczenie pracownika o zgubieniu biletów wchodzi wobec tego w grę??? wg mnie absolutnie nie, gdyż oswiadczenie ewentulane ma dotyczyc przyczyn niemoznosci zdobycia takowego biletu. co o tym sądzicie?

    #10299
    ceem
    Uczestnik

    Zgadzam się z tobą.
    W przepisie jest wyraźnie napisane, że „jeżeli uzyskanie dokumentu nie było możliwe” to wtedy pracownik pisze oświadczenie.
    W związku z tym nie dotyczy to jednak sytuacji w której pracownik najpierw nabył ten dokument a później go utracił i nie mógł przedstawić jako dowód.

    #10300
    nibble
    Uczestnik

    Zdecydowanie w ten sposob trzeba interpretować ten przepis, swoją drogę nie bardzo na rękę

    #10301
    podhale
    Uczestnik

    Czyli niby sprawa jasna, a ja tu czytam w „RACHUNKOWOŚCI BUDŻETOWEJ” nr 7, iż wcale racji nie mamy. Normalnie to jest nienormalne 👿 👿

    #10303
    irenaanna
    Uczestnik

    Mam pisemną opinię radcy prawnego potwierdzającą stanowisko zaprezentowane przez „podhale”. Wiem, że w innych jednostkach radcy tak samo interpretują ten zapis z Rozporządzenia. Moim zdaniem należy się kierować opinią fachowca a nie artykułem prasowym, choćby w renomowanym czasopiśmie. Chyba, że ukaże się stosowna interpretacja stosownego podmiotu, z której będzie wynikać, że jest inaczej niż nam się wydaje!
    Pozdrawiam, Irena.

    #10304
    szymonek123
    Uczestnik

    właśnie na szkoleniu region. RIO prowadząca szkolenie potwierdziła fakt, iż chodzi o „niemożność zdobycia” a nie „zgubienie”, „kradzież” biletu

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.