czwartek, 25 kwietnia, 2024

Zmiany ufp dot. audytu

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW Zmiany ufp dot. audytu

Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 57)
  • Autor
    Wpisy
  • #7665
    caliente
    Uczestnik

    masz rację w samorządach bez zmian. Próg jaki był taki jest. Zastanawiające jest tylko odniesienie progu do dochodów. Może mi ktoś z samorządu wyjaśni o co chodzi?

    #7670
    kaczor
    Uczestnik

    [QUOTE BY= caliente] masz rację w samorządach bez zmian. Próg jaki był taki jest. Zastanawiające jest tylko odniesienie progu do dochodów. Może mi ktoś z samorządu wyjaśni o co chodzi?[/QUOTE]
    Zaloze sie o co chcesz, ze piszaca to osoba nie odroznia dochodow od przychodow:wink:

    #7673
    leszcze
    Uczestnik

    [QUOTE BY= sabcia] i jakie refleksje po lekturze autopoprawki z 16.11.2006?

    łatwiej burzyć niż budować, nie?

    sabcia
    P.S.
    chciałabym wkleić link do strony bip.mf z projektem, ale niestety blokada dobrze działa [/QUOTE]

    link do autopoprawki:
    http://bip.mf.gov.pl/dokument.php?dzial=641&id=63095&idp=52957

    #7680
    caliente
    Uczestnik

    [QUOTE BY= kaczor] [QUOTE BY= caliente] masz rację w samorządach bez zmian. Próg jaki był taki jest. Zastanawiające jest tylko odniesienie progu do dochodów. Może mi ktoś z samorządu wyjaśni o co chodzi?[/QUOTE]
    Zaloze sie o co chcesz, ze piszaca to osoba nie odroznia dochodow od przychodow:wink:[/QUOTE]

    Nie o to mi chodziło – dlaczego nie wydatków??

    #7681
    ania79
    Uczestnik

    no wlasnie, brakuje wydatków, a jesli tak zostanie to kolejne stanowiska audytorów staną sie zbędne 🙁

    #7683
    krecik
    Uczestnik

    Zastanawiam się czy to zwykłe przeoczenie? A może chodzi rzeczywiście tylko o dochody?

    #7684
    caliente
    Uczestnik

    [QUOTE BY= ania79] no wlasnie, brakuje wydatków, a jesli tak zostanie to kolejne stanowiska audytorów staną sie zbędne :sad:[/QUOTE]

    Bez paniki, próg kwotowy dotyczy tylko samorządów!

    #7685
    ania79
    Uczestnik

    no i własnie stąd panika. Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia ;(

    #7688
    caliente
    Uczestnik

    aniu, niby tak ale nie do końca. ja zostaję (urząd wojewódzki) ale będę podlegać wojewodzie co sprawia że mi szybciej serce pika (z radości że mogę się nareszcie zaangażować w walkę polityczną w terenie).
    A serio – jestem gotowa do wspólnej obrony (maile, pisma …, co jeszcze?) naszych interesów i – co ważniejsze interesu publicznego bo myślę, że finanse publiczne wiele zyskały dzięki audytowi.
    A więc? Może skrzyknijmy się odnośnie zakomunikowania MF, posłom i prezydentowi naszych poglądów, zalet audytu i straty dla budżetu jaka wyniknie z jego likwodacji?

    #7693
    groszek
    Uczestnik

    Caliente myślę, że Twój pomysł jest dobry. Jednak myślę, że My jako grupa zawodowa mamy zamałą siłę wpływania na kształt prawa i może się to nie udać.
    Szkoda jednak niszczyć coś nim tak naprawdę zaczeło funkcjonować. Myślę, że póki są aż tak duże naciski na likwidacje ze strony kierowników jestostek kurs taki zostanie obrany. Choć należy przyznać, że nie wszysy spostrzegają źle audyt i niektórzy sa zadowoleni iż mają audtytora.

    #7694
    monikaprawnik
    Uczestnik

    Witam. Ja uważam, że Caliente ma rację. Trzeba coś z robić.

    #7696
    audytorek1
    Uczestnik

    A co na to wszystko SAW i IIA ? Czy ktoś jest zorientowany czy te organizacje zamierzają nam pomóc?

    #7718
    ania79
    Uczestnik

    Pani Minister na łamach Pulsu Biznesu http://www.pb.pl w wiadomościach z dnia 16.11.2006 wypowiada się nt. nowelizacji uofp. Jest tam równiez jeden akapit dotyczący aw, który mowi (jesli dobrze rozumiem) o kolejnych propozycjach zmian w zakresie aw, które maja sie niebawem ukazac. Troszke to wszystko mnie dzis bardzo przygnebiło 🙁

    #7720
    sabcia
    Uczestnik

    Jeśli możesz – streść co powiedziała (jakieś uzasadnienie, opinia?). Niestety nie mam abonamentu na pb, a chętnie zapoznam się z argumentacją inicjatora zmian:smile:
    sabcia

    #7724
    monikaprawnik
    Uczestnik

    Sabcia, czytałam ten tekst. Jest w nim napisane tylko tyle, że audyt wewnętrzny i zewnętrzny zostaną dostosowane do standardów międzynarodowych – to jedno zdanie.

Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 57)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.