piątek, 29 marca, 2024

Zmiany ufp dot. audytu

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW Zmiany ufp dot. audytu

Oglądasz 15 wpisów - 31 z 45 (wszystkich: 57)
  • Autor
    Wpisy
  • #7727
    caliente
    Uczestnik

    [QUOTE BY= monikaprawnik] Sabcia, czytałam ten tekst. Jest w nim napisane tylko tyle, że audyt wewnętrzny i zewnętrzny zostaną dostosowane do standardów międzynarodowych – to jedno zdanie. [/QUOTE]

    Dokładnie. Na stronie PAP-u jest jeszcze informacje że autopoprawka trafi za 2-3 tygodnie do sejmu. cała wypowiedź Pani Minister dot. zmian w finansach publicznych

    #7729
    sabcia
    Uczestnik

    Sabcia, czytałam ten tekst. Jest w nim napisane tylko tyle, że audyt wewnętrzny i zewnętrzny zostaną dostosowane do standardów międzynarodowych – to jedno zdanie.

    Dokładnie. Na stronie PAP-u jest jeszcze informacje że autopoprawka trafi za 2-3 tygodnie do sejmu. cała wypowiedź Pani Minister dot. zmian w finansach publicznych

    Dzięki,
    poraziło mnie lekko…:smile: i jak tu dyskutować z TAKIMI argumentami? ❓
    sabcia

    #7731
    monikaprawnik
    Uczestnik

    Aha, jeszcze dodała – odnośnie audytu – że obecnie proponowane zmiany dotyczą „zagadnień najprostszych”, ponieważ rząd nie miał na razie czasu objąć nowelizacją „kwestii bardziej kontrowersyjnych”. Czyli wygląda na to, że zniesienie egzaminu i drastyczne ograniczenie jednostek, w których musi być prowadzony audyt jest sprawą „prostą” i „niezbyt kontrowersyjną” 🙄

    #7732
    mgoska
    Uczestnik

    [QUOTE BY= caliente] [QUOTE BY= ania79] no wlasnie, brakuje wydatków, a jesli tak zostanie to kolejne stanowiska audytorów staną sie zbędne :sad:[/QUOTE]

    Bez paniki, próg kwotowy dotyczy tylko samorządów![/QUOTE]

    jak bez paniki jak audyt w większości jednostek sjfp zostanie poprostu wycięty (mają szcżęście ci z ministerstw)

    #7734
    sabcia
    Uczestnik

    na stronie sejmu (prace – stenog.) mozna zapoznać sie z zapisem słów pani minister z 16 listopada (str 304 ). Wynika z nich, że to pierwszy etap reformy – etap siódmy:smile: na razie zmiany w audytcie to „przeprofilowanie audytu wewnętrznego i zewnetrznego”. Planowane zmiany dotyczące audytu zewnętrznego (!) zostaną przekazane do wiadomosci na przełomie I i II kwartału 2007. Czyli wtedy, gdy faktyczna likwidacja audytu wewnetrznego się już zakonczy i jedyne co będzie można zrobic, to rozpocząć współpracę z audytem zewnętrznym.
    Więc tak to się je…
    Wnioskuję z tego, ze likwidację audytu wewnetrznego w większości jednostek przedstawiono jako przeprofilowanie. A co będzie potem, to się Państwo dowiecie w stosownym czasie.
    Sprytne.
    sabcia

    #7735
    ilka
    Uczestnik

    CZy to możliwe żeby zastąpić audyt wewnętrzny audytem zewnętrznym?

    #7737
    groszek
    Uczestnik

    myślę, że zamiana audytu wewnętrznego na audyt wewnętrzny jest możliwa

    #7738
    groszek
    Uczestnik

    Myślę, że zamiana audytu wewnętrznego na audyt zewnętrzny jest możliwa. Tym bardziej, że w tej formie propozycji MF mniej jednostek zobowiązane byłoby do audytu.

    #7742
    caliente
    Uczestnik

    Przeczytalam stenogram. Zyta chce doprowadzić UFP do takiego brzmienia jakie było onegdaj w projekcie PO. Pamiętacie? Tylko audyt zewnętrzny… 👿

    #7743
    ilka
    Uczestnik

    Ale kto mógłby taki audyt wykonywać? firmy z jakiego rodzaju uprawnieniami?begli rewidencci????

    #7744
    kaczor
    Uczestnik

    Audyt zewnetrzny w jsfp juz de facto wykonuje NIK.Poza tym audyt zewnetrzny to tak naprawde wyszukiwanie nieprawidlowosci i malo ma wspolnego z audytem wewnetrznym.Inne cele,inna znajomosc organizacji,inna ilosc zadan do przeprowadzenia etc.Wiem, ze kazdy to tutaj wie,ale az wierzyc mi sie nie chce, ze w MF tego nikt nie widzi. W agencjach platniczych audyt zewnetrzny wykonuja kontrolerzy UKS (albo czasem firmy audytorskie,ale to zupelnie inna bajka) i mimo, ze to sa zdolni ludzie to czasem mi ich zal jak biora wniosek z jakiegos skomplikowanego programu i maja tam cos znalezc.Maja problem z wyszukiwaniem konkretnych nieprawidlowosci a co dopiero mowic o funkcjonowaniu systemu kontroli. Ciekawy jestem jak sie to wszystko skonczy.

    #7746
    sabcia
    Uczestnik

    caliente] Przeczytalam stenogram. Zyta chce doprowadzić UFP do takiego brzmienia jakie było onegdaj w projekcie PO. Pamiętacie? Tylko audyt zewnętrzny…

    Czyli audyt zewnętrzny raz na kilka lat (bo pieniędzy brak), ocena dokonywana na podstawie kkw, odpowiedzi jednostki i przekazanych pisemnych procedur? a nadzór nad wdrożeniem zaleceń będzie czy uspokojone sumienie ministerstwa wystarczy (był audyt to już jest prawidłowo)?
    sabcia

    #7748
    szaszab
    Uczestnik

    o czekają nas znowu wielkie zmiany kto nadązy za tym wszystkim komu potrzebne to zamieszanie :mrgreen: :mrgreen:

    #7753
    caliente
    Uczestnik

    Racja. Jak w kryminałach kluczowe jest pytanie „Kto na tym zyska”. Dla własnego dobra wołabym żeby to było IIA niż biegli rewidenci.

    #7778
    galis
    Uczestnik

    a dlaczego IIA – prywatna instytucja z USA nie bardzo uznawana przez instytucje UE – ma zyskiwać?

Oglądasz 15 wpisów - 31 z 45 (wszystkich: 57)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.