piątek, 19 kwietnia, 2024

Zmiany ufp dot. audytu

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW Zmiany ufp dot. audytu

Oglądasz 12 wpisów - 46 z 57 (wszystkich: 57)
  • Autor
    Wpisy
  • #7779
    galis
    Uczestnik

    Pomijając fakty merytoryczne należy również całej tej akcji z autopoprawką zrzucić błąd formalny, tj. brak dołączonego rozporządzenia wykonawczego.
    Obowiązek, opracowywania aktów wykonawczych jednocześnie z ustawą wynika z § 13 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 20 czerwca 2002r. w sprawie „Zasad techniki prawodawczej” (Dz. U. Nr 100, poz. 908), gdzie stwierdza się, że wraz z projektem ustawy przygotowuje się projekty rozporządzeń o znaczeniu podstawowym dla jej działania.

    #7781
    dzanaliz
    Uczestnik

    ha! to może domagajmy sie projektu przepisow wykonawczych – przeciez projkety obecnie oboeiwazujacych rozporzadzen”audytowych” byly duzo wczesniej i dostepne i konsultowane. Moze nalezy wyslac pismo do MF w tej sprawie zanim zaczniemy angazowac media…???

    #7789
    audytorab
    Uczestnik

    [QUOTE BY= ilka] Ale kto mógłby taki audyt wykonywać? firmy z jakiego rodzaju uprawnieniami?begli rewidencci????[/QUOTE]
    Już dawno z ust pracownika MF słyszałem, że Zyta jest przeciwko audytorom wewnętrznym na rzecz lobby Biegłych rewidentów i to się wszystko zaczyna skąłdać do kupy(za przeproszeniem)

    #7790
    caliente
    Uczestnik

    [QUOTE BY= galis] a dlaczego IIA – prywatna instytucja z USA nie bardzo uznawana przez instytucje UE – ma zyskiwać?[/QUOTE]

    A dlatego, że IIA zarobiłoby na egzaminowaniu audytorów wewnętrznych a biegli na audycie zewnętrznym (= brak audytu wewnętrznego)

    #7792
    galis
    Uczestnik

    dlatego powinien zostać egzamin w MF moim skromnym zdaniem

    #7793
    caliente
    Uczestnik

    Może i tak. Ale już go nie ma (nie ma i nie będzie).

    #7795
    galis
    Uczestnik

    skąd wiesz że nie będzie?
    jak pisałem że go nie bedzie we wrzesniu to zostałem uznany za debila, a teraz już sie wszyscy z tym pogodzili że go nie bedzie, tak szybko?? trzeba spróbować powalczyć

    #7826
    ania79
    Uczestnik

    na stronie IIA w aktualnościach Pani Kakietek prosi o przesłanie uwag dot autopoprwaki do jutra g. 11. Z tym, ze nie wiem czy jutro znaczy jutro, bo nie jestem pewna kiedy ta informacja sie pojawiła. Pozdrawaim

    #7836
    monikaprawnik
    Uczestnik

    Galis, ja chętnie powalczyłabym o egzamin, ale jak??? Masz może jakiś pomysł ? Ja strawiłam wiele miesięcy na naukę do tego egzaminu i baaardzo mi się nie podoba, że na tydzień przez ogłoszonym terminem zostałam wystrychnięta na dudka 👿 Dlatego proszę, jeżeli masz jakies propozycje to napisz. Z góry dzięki 😛

    #7944
    xsiek
    Uczestnik

    Na stronie IIA Polska pojawiła się informacja podpisana przez prezesa Panią Marię Zacharczuk-Kakietek, że wczoraj (23.11.2006) w MF odbyła się konferencja uzgodnieniowa w sprawie autopoprawki i że trwają prace nad zmianami do autopoprawki rządu.

    http://www.iia.org.pl
    zakładka aktualności

    #7945
    audytoriusz
    Uczestnik

    A jakie to ma znaczenie, że Pani Prezes napisała że odbyła się konferencja, przecież o tym wszyscy wiemy, w Gazecie Prawnej też napisali że była konferencja, nawet AMJ pisał na forum jakie sa zmiany bo był na tym spotkaniu.

    http://www.audyt.net/forum/viewtopic.php?forum=1&showtopic=7910&lastpost=true

    audytoriusz

    #7950
    smelnik
    Uczestnik

    jestem ciekawa co to oznacza???

Oglądasz 12 wpisów - 46 z 57 (wszystkich: 57)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.