środa, 24 kwietnia, 2024

Zmiany w MF

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW Zmiany w MF

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 16)
  • Autor
    Wpisy
  • #13048
    scypion
    Uczestnik

    MF: Tusk zdymisjonował wiceministra finansów
    (PAP, Inf. wł., MF, tm/22.11.2007, godz. 13:04)
    Premier Donald Tusk zdymisjonował wiceministra finansów, Generalnego Inspektora Kontroli Skarbowej Pawła Banasia – poinformowało w czwartek Ministerstwo Finansów.

    Banaś był wiceministrem, Generalnym Inspektorem Kontroli Skarbowej od 21 listopada 2005 r. Od tego czasu pełnił też funkcję pełnomocnika rządu ds. zwalczania nieprawidłowości finansowych na szkodę RP lub Unii Europejskiej oraz Generalnego Inspektora Informacji Finansowej.

    W latach 1993 – 1998 odwołany wiceminister pracował w Najwyższej Izbie Kontroli (NIK) jako doradca ekonomiczny, kontroler i koordynator kontroli, a od roku 1998 do stycznia 2001 pełnił funkcję Generalnego Inspektora Celnego.

    Paweł Banaś urodził się w roku 1962 we Wrocławiu. Studiował na Wydziale Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, następnie w latach 1982-1989 studiował w Instytucie Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1991 – 1993 studiował w Krajowej Szkole Administracji Publicznej, a w roku 1998 ukończył Podyplomowe Studia Europejskie organizowane przez Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet w Maastricht. Uzyskał również certyfikat zarządzania projektami wg metodyki Prince 2 Brytyjskiego Office od Government Commerce (2005 r.).

    #13049
    kubas
    Uczestnik

    no i….???

    #13051
    alkman
    Uczestnik

    Le roi est mort, vive le roi!

    #13055
    irenaanna
    Uczestnik

    A o nowym le roi – co wiadomo?

    #13132
    scypion
    Uczestnik

    KOLEJNE ZMIANY W MF :
    http://biznes.onet.pl/0,1650059,wiadomosci.html

    Tą panią wszyscy znamy, nieprawdaż?

    #13140
    mama0454
    Uczestnik

    To są te tuskowe cuda ??? 😆 😆 😆
    Zamiast cudów są duchy…
    Tej pani to ja już dziękuję. Niezatapialna Elżbietka.

    #13141
    janeczek
    Uczestnik

    Hmmm..Widać ,ze mama nie chce powrotu do egzaminu państwowego na audytora w jfsp.( hahahaha).Pani Elżbieta umiała pokazac jak ma wyglądac audyt w kraju( na egzaminach).Oj, chyba bedzie słodka zemsta na Zycie ??Tylko, czy nie odbije sie znowu na audytorach?Wiesci ze Swiętokrzyskiej są różne,jedni się pakuj,ą inni cieszą.Poczekamy,zobaczymy ….i może pojedziemy do Irlandii??moze do Chin??
    pozdr
    janeczek

    #13451
    kropka
    Uczestnik

    Audytorzy wewnętrzni stanowią bardzo nieliczną grupę zawodową, powinno być nas na rynku pracy co najmniej 5000, a jest nas 3 razy mniej. Powinny zapaść w MF jakieś decyzje dotyczące aw, bo tak dłużej nie może być. Najlepiej przywrócić egzamin w MF, bo jakość inspektorzy UKS, NIK, biegli rewidenci i z certyfikatami międzynarodowymi się do nas nie garną i w jednostkach nie ma kto pracować. Ci co jeszcze pracują to maniacy audytowi, starają się wypełniać swoje obowiązki zgodnie ze standardami, ale jest to okupione wielkim wysiłkiem. Jak długo jeszcze da się tak pracować ❓

    #13453
    kubas
    Uczestnik

    dokładnie… ja juz dawno polozyłem lage na caly ten aw… pzdr

    #13456
    groszek
    Uczestnik

    Czy może mi ktoś na[pisać o kim piszecie
    Czy ktoś może mi wyjaśnić o kim piszecie? Niestety nie wiem, kto teraz będzie odpowiedzialny za audyt wewnętrzny w MF. 😀 😀
    Z góry dziękuje
    Pozdrawiam wszystkich

    #13457
    mors
    Uczestnik

    o Elżbiecie Chojna-Duch

    #13459
    groszek
    Uczestnik

    Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź,. Tak przypuszczałam, ale nie byłam pewna. A swoją drogą ciekawe czy coś się w audycie zmieni i czy nadal w Glosariuszu audyt wewnętrzny = kontrola wewnętrzna funkcjonalna

    Pozdrawiam

    #13465
    kropka
    Uczestnik

    Myślę, że w MF znają problemy z jakimi się borykamy w audycie i mam nadzieję, że pracują nad tym jak ich systemowo rozwiązać. W szczególności dotyczy to audytu w jednostkach podsektora rządowego, chyba w samorządach jest lepiej ❓ Zasadniczym problemem jest zbyt mała liczba audytorów wewnętrznych na rynku pracy i zbyt niskie wynagrodzenia. Już pracujący audytorzy są przejmowani przez inne jednostki mogące zaoferować lepsze warunki płacowe lub przechodzą do firm prywatnych. Jednostek budżetowych nie stać na wypłacanie relatywnie dużo wyższych poborów audytorom niż pozostałym pracownikom jednostek, w sytuacji gdy tych innych pracowników jest też za mało i niechętnie podejmują w budżetówce pracę. Ponadto chyba nie o to powinno chodzić, aby jedna jednostka podbierała audytorów innej. Szkoda, bo zauważalne są już efekty pracy audytu w jednostkach ❗

    #13467
    pawels
    Uczestnik

    Witam.
    W dzisiejszej Gazecie Prawnej jest wywiad z Panią Chojną-Duch. Informuje o analizach audytu wewnętrznego i zaproponowaniem zmian. Może znowu egzamin w MF??
    Pozdrawiam

    #13479
    adela
    Uczestnik

    Jak nastało PiS, to Banaś został zastępcą Zyty, zlikwidowali GIAW i zaczął forsować swoje służby kontroli uks. Przez to z ustawy wyleciały między innymi kwalifikacje audytorów, którzy zdali egzamin w MF, a wprowadzono inspektorów uks i NIK. Przejął audyty środków UE, czyli w MF powstała dwoistość nadzoru nad audytami. Jak dyrektorowi departamentu podległego Banasiowi, John i uczestnicy szkolenia w Otwocku zadawali pytania w sprawie ich wizji, to śmiech na sali. Może wróci jakaś normalność.

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 16)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.