wtorek, 23 kwietnia, 2024

zmiany w pozycjach kosztorysu – pilne

Home Forum Sektory Samorządy zmiany w pozycjach kosztorysu – pilne

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Autor
    Wpisy
  • #15350
    k-asiek
    Uczestnik

    Proszę o pilną pomoc . Audytuję dotacje podmiotom spoza sfp. Mam dylemat, jesli chodzi o zmiany w pozycjach kosztorysu na realizację zadania. Zmany w pozycjach regulowanych z dotacji były aneksem uzgadniane z dotującym. Moje wątpliwośći budzą zmiany w kosztorysie deklarowanych środków własnych. Ogólnie kwota całościowa z realizacji się zgadza (jest taka jak w ofercie lub wieksza) natomiast zastanawia mnie czy podmiot tak sam sobie może decydować że dana pozycja ze środków własnych została zmniejszona przykład: z oferty podmiot deklarował środki własne tak: amortyzacja – 200zł, inne opłaty 120 zł , rozmowy telefoniczne 100zł, paliwo 10000, a w rozliczeniu przedstawił np że na amrtyzację wydał 1000zł, na rozmowy 2000zł, paliwo 3000 a na inne opłaty 4420. Niby cały rachunek się zgadza, ale w poszczególnych pozycjach wydatków ze środków własnych liczne zmiany. Proszę pomóżcie , co o tym sądzicie? Czy nie powinien być aktualizowany kosztorys realizacji zadania z oferty, niezależnie z jakiego źródła wydatek zrealizowano?

    #15355
    k-asiek
    Uczestnik

    Czy naprawdę nikt nie umie mi odpowiedzieć?

    #15356
    dorotab
    Uczestnik

    Cześć. Wydaje mi się, że jak w każdej dotacji najistotniejsze jest wydatkowanie udzielonej dotacji zgodnie z umową. Z tego co napisałaś wynika, iz zmiany w pozycjach kosztorysowych pokrywanych z dotacji są każdorazowo uzgadniane z udzielającym dotacji.
    Można jednakże zastanowić się, czy zadanie po stronie podmiotu sfp było rzetelnie wycenione, skoro różnice są tak znaczne. Paliwo wyceniono na 10 000 a wydatkowano 3 000. Trochę za duża różnica.

    #15357
    k-asiek
    Uczestnik

    Cześć Jedyne zmiany, które były uzgadniane z dotującym to te dotyczące zmian w pozycjach dotowanych z dotacji. Ale ja zauważyłam dużę zmiany w pozycjach opłacanych ze środków własnych na realizację zdania. Wcześniej to był przykład, tak naprawdę w jednym podmiocie zmieniono bardzo jedną pozycję zamiast planowych 120zł na koniec wyszło 14.000zł (pozycja inne koszty). A generalnie we wszystkich podmiotach są większe lub mniejsze zmiany w ramch wydatków z własnych środków. I te zmiany mnie zastanawiają, czy również nie powinny być uzgadniane z dotującym, chociaż nie są finansowane ze środków dotacji.

    #15358
    meg
    Uczestnik

    Moim zdaniem nie powinni uzgadniacć zmiany kosztów własnych z dotującym, bo to nie jego sprawa. Ty sprawdzasz prawidłowoścć wykorzystania dotacji przez podmioty nie zaliczone do sfp i to jest najważniejsze , bo to sa środki publiczne, a stowarzyszenia , czy inne twory żądzą sie swoimi prawami, pozyskuja sponsorów lub nie (którzy im zapewniaja środki) . Ja bym sprawdzała tylko sposób i prawidłowość wykorzystania dotacji.
    Pozdrawiam

    #15376
    k-asiek
    Uczestnik

    Dziekuję za odpowiedzi , myslę podobnie a chciałam się tylko upewnić

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.