piątek, 19 kwietnia, 2024

ZPORR – ważne

Home Forum Sektory Samorządy ZPORR – ważne

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #7431
    ajuri
    Uczestnik

    Właśnie analizuje wniosek aplikacyjny i harmonogram rzeczowo-finansowy realizacji projektu , patrzę na koszty kwalifikowane ujęte we wniosku np. za prace budowlano-montażowe, koszty te ujęte są we wniosku następująco:
    I kwart II kw III kw IV kw Razem
    04r. 0,00 0,00 0,00 0,00
    05r.
    06r.
    W 2006r. w III kw. we wniosku jest kwota 1932957,69 ze sumowania faktur wychodzi kwota 1932957,64 czyli o 0,05 gr mniejsza w harmonogramie kwota jest taka sama jak z podliczenia faktur czyli 1932957,64. Następnie w IV kwartale 2006r. prace budowalno-montażowe we wniosku okreslone zostały na kwotę 640000,00 a z faktury wynika, że jest to kwota o 0,05 gr większa czyli 640000,05 taka kwota widnieje również w harmonogramie. Moje pytanie brzmi następująco czy takie różnice między wnioskiem a harmonogramem są istotne?
    Pozdrawiam

    #7434
    kules
    Uczestnik

    finansowo nie 😀
    i tych milionów, które macie dostać lub dostaliście wam nie zabiorą – tak więc z punktu widzenia audytu ryzyko jest żadne i nie warto zajmować się taką kwotą, no chyba że pójdziemy śladem jak możliwe było zaistnienie nieprawidłowości jako takiej

    pytanie, czy taki manewr został uzgodniony i zaakceptowany przez donatora, czy był chociaż w jakimś sprawozdaniu wyjaśniony, bo zmiany w stosunku do wniosku są naturalne i niemożliwe żeby w którymś momencie nie nastąpiły. W zależności od tego jaki stanowią procent całości zadania trzeba np. robić aneks do umowy, albo nawet wracać z wnioskiem na RKSa (przynajmniej za moich czasów tak było).

    Zresztą znając z autopsji dociekliwość urzędników i ich „dwóch par oczu” to taka różnica jak u ciebie napewno nie uszła ich uwadze i prosili o sprostowanie lub wyjaśnienie. Albo poproszą 😀

    #7436
    ajuri
    Uczestnik

    Dziękuję kules za odpowiedź na moje pytanie, faktycznie było wyjaśnienie, poprosu je pominęłam. Za dużo chyba na te wszystkie papiery patrzę i muszę zrobić sobie trochę przerwy. Pozdrawiam

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.