piątek, 19 kwietnia, 2024

adela

Odpowiedź forum utworzona

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 355)
  • Autor
    Wpisy
  • W odpowiedzi na: organizacja AW #23592658
    adela
    Uczestnik

    Dzięki wielkie za informację. Po samoocenie załatwię to z kadrową. Pozdrawiam

    W odpowiedzi na: Co Wy na to? #23592637
    adela
    Uczestnik

    Już kiedyś pisałem, że pozytywne podejście do audytu wewnętrznego skończyło się po likwidacji GIAW przez Panią Zytę. Teraz każdy sobie rzepkę skrobie. Jst całkowicie zapomniane i odrzucone, bo w Ministerstwie nie mają pojęcia co się tam dzieje (zatrudnienia na 1/16 etatu, odwalanie pseudo audytów przez jednostki zewnętrzne). Miałem kiedyś (pracowałem w jednostce podległej) do czynienia z przewodniczącym Komitetu Audytu w MSWiA (pan Siemoniak). Porażka. Odpowiedź na moje bardzo istotne zarzuty w sprawie funkcjonowania jednostki – „Nie zajmę stanowiska, bo jednostka nadzorowana przez MSWiA nie jest jednostką w dziale. Zajmę się jako nadzorujący wiceminister”. Trwało to kilka miesięcy, aż pan wice zamienił stanowisko na ministra w innym resorcie. I koniec. Mnie zwolniono z pracy (sprawę wygrałem w sądzie i zapłacili odszkodowanie). Paranoja.

    W odpowiedzi na: organizacja AW #23592636
    adela
    Uczestnik

    Witaj braci audytorska. mam pytanie. Jak mam w jednostce, w której jest jednoosobowa komórka audytu wewnętrznego, kartę audytu wewnętrznego, w której określono obowiązki i uprawnienia audytora, to czy muszę jeszcze mieć zakres obowiązków i uprawnień? Pozdrawiam

    W odpowiedzi na: organizacja AW #23591495
    adela
    Uczestnik

    Jakie jest Wasze odczucie na temat nadzoru nad funkcjonowaniem audytu wewnętrznego w samorządach? Ja uważam, że zerowy. Po likwidacji GIAW, tę działkę jst odpuszczono zupełnie. Ja akurat pracuję w jednostce, która musi mieć audytora na etacie. Ale czytałem „wyniki” pracy audytów w jednostkach, które zlecają na zewnątrz realizację audytów przez jakieś firmy, które robią co chcą, a kierownicy jednostek są zadowoleni, że rio się do nich nie przyczepi i nie ukarze za naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Porażka.

    W odpowiedzi na: Wyrok Trybunału Konstytucyjnego #23590932
    adela
    Uczestnik

    Dla mnie wyrok TK zbyt wiele nie zmienia. Ja opisuję to co stwierdzam, proponuję podjęcie działań takich a nie innych. Problem tych, których to dotyczy i którzy mają się przed szefem tłumaczyć z podejmowanych działań, lub ich braku. To zależy od audytora, czy dobrze rozumie swoje zadania. Ostatnio skonfrontowałem audyt na taki sam temat zrobiony prze ze mnie w gminie i w powiecie, przez zleceniobiorcę. Koszmar. Po audycie który dostał starosta, to może się chwalić, że jest super. Tylko, że zakres zagadnień, czas jaki ta firma poświęciła i próba do badania, to porażka.
    Ale to już inna działka.

    W odpowiedzi na: upowaznienie do przetwarzania danych osobowych. #23590581
    adela
    Uczestnik

    Ja , tak jak inni pracownicy w Urzędzie, mamy pisemne upoważnienia

    W odpowiedzi na: ART. 282 UOFP Pilne #23204
    adela
    Uczestnik

    Ale mówimy chyba o różnych sprawach. Pracownicy, którzy mają dostęp do spraw podatkowych muszą zgodnie z ordynacją podatkową złożyć stosowne oświadczenie do kadr. To samo z osobami, które mają do czynienia z danymi osobowymi. A audytor wewnętrzny musi mieć poświadczenie bezpieczeństwa o dostępie do informacji niejawnych (to już wyższy poziom)

    W odpowiedzi na: ART. 282 UOFP Pilne #23202
    adela
    Uczestnik

    Musisz mieć poświadczenie bezpieczeństwa o dostępie do informacji niejawnych. W gminie musi być pełnomocnik ds. ochrony informacji niejawnych. I z nim załatwiaj to poświadczenie. Dziwię się, że szef zatrudniając Cię na to stanowisko, takiego poświadczenia od Ciebie nie żądał. W przypadku nie otrzymania takiego poświadczenia, lub jego utraty, jest podstawa do rozwiązania stosunku pracy z audytorem wewnętrznym

    W odpowiedzi na: zeszyt problemowy Nr 40 RIO Lublin – prośba #23183
    adela
    Uczestnik

    Już kiedyś zamawiałem w RIO Lublin jakiś zeszyt problemowy i nie przysłali go. Na żadne moje maile nie odpowiedzieli. Może to taka ich praktyka?. Co to Lublin to jakiś kosmos, czy daleka prowincja? (przepraszam mieszkańców). Może to RIO to jakieś wyobcowane instytucje.

    W odpowiedzi na: Czy to podróż służbowa? #23118
    adela
    Uczestnik

    Jeszcze trochę bardziej szczegółowo opiszę jak jest w mojej gminie. Generalnie większość takich podróży odbywa się na terenie miasta w którym jest siedziba gminy i do innych miejscowości na terenie gminy, w ramach 8 godzin pracy. I w takich przypadkach są bilety lub ryczałty, bez pobierania polecenia wyjazdu służbowego. Poza teren gminy, do pobliskiego miasta wojewódzkiego, czy gdzie indziej pracownik otrzymuje polecenie wyjazdu służbowego i rozlicza na normalnych zasadach, czyli bilety komunikacji miejskiej (bo w aglomeracji miasta wojewódzkiego bilety są takie same a cena ustalana przez gminę wojewódzką), lub samochód za stawkę określoną zarządzeniem burmistrza. Chyba już wszystko.

    W odpowiedzi na: Czy to podróż służbowa? #23116
    adela
    Uczestnik

    Moim zdaniem również nie. Pracownik nie może ponosić kosztów wykonywania swoich obowiązków służbowych. W moim urzędzie i nie tylko moim pracownik jak jedzie do podległej jednostki, jakieś wizyty w terenie, wyjazd na zakupy nawet do sąsiedniej miejscowości to pobiera bilety komunikacji miejskiej, albo dostają zwroty za przedstawione bilety PKS, niektórzy mają ryczałty na korzystanie z prywatnych samochodów. To nie jest przychód. Nie wiem, czy o to chodzi.

    W odpowiedzi na: Czy to podróż służbowa? #23114
    adela
    Uczestnik

    Jedno, zwrot kosztów podróży nie jest przychodem

    W odpowiedzi na: archiwizacja #23090
    adela
    Uczestnik

    Plany i sprawozdania to są akta stałe audytu, więc kategoria A

    W odpowiedzi na: Regon i NIP a sprawozdanie z wrocławskiego magistratu #23074
    adela
    Uczestnik

    RIO, może i wiele z nich o tym nie mają pojęcia. Napewno mnie znane RIO. Nawet na zgłoszoną przeze mnie uwagą do Pani naczelnik Wydziału Kontroli, że należy sprawdzać, czy pod sprawozdaniami jednostek podległych podpisują się uprawnione osoby (a wiem, że nie), Pani naczelnik najpierw zrobiła wielkie oczy, a później „a jak my to mamy robić?”, bo wiesz nie ma za wiele czasu, by inspektorzy się wszystkim zajmowali. A przecież w trakcie kontroli kompleksowej badają temat nadzoru i rozliczeń Urzędu z jednostkami podległymi, bo przecież przez nie przelewa się znaczna część budżetu Gminy, czy powiatu. Podejrzewam, że w niewielu izbach dbają o wysokie kwalifikacje swoich kadr.

    W odpowiedzi na: audytor urzędu a umowa zlecenie w jednostce organizacyjnej #23073
    adela
    Uczestnik

    Ojej, to może ja za mętnie napisałem. Ale akurat siedziałem przy kończeniu sprawozdania z audytu, w którym strasznie chlastam za kompletny brak kontroli zarządczej w obszarze przeze mnie badanym. Jestem przeciw

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 355)