niedziela, 22 maja, 2022

alice

Odpowiedź forum utworzona

Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 62)
  • Autor
    Wpisy
  • W odpowiedzi na: ewidencja nieruchomości powiatu #20924
    alice
    Uczestnik

    Dla mnie na logikę to ewidencja analityczna ŚT powinna być porównywalna z gminnym zasobem nieruchomości. Tylko ciekawe co z samorządami gdzie księgową ewidencję analityczną stanowi gminnym zasób nieruchomości 🙂

    W odpowiedzi na: ewidencja nieruchomości powiatu #20910
    alice
    Uczestnik

    I co DorotaB doszłaś do jakiś wniosków?

    W odpowiedzi na: ewidencja nieruchomości powiatu #20886
    alice
    Uczestnik

    Cześć!
    Własnie nurtuje mnie ten sam temat. Gmina oddała podległym jednostkom w nieodpłatne użytkowanie nieruchomości zabudowane (w planach mają uchylić decyzje i przekazać w trwały zarząd ale to tak poza tematem). Obecnie wartosć przekazanych budynków jest w księgach rachunkowych jednostek, natomiast grunty pozostały w księgach Gminy. Wiem że ten temat na forum był już kiedyś poruszany. Ktoś wskazał na pismo MF, które wydało interpetacje, że to jest prawidłowo. Tylko zastanawiam się jak to się ma do nowego rozporządzenia o planie kont gdzie zmieniono definicję środków trwałych: „środki trwałe – rozumie się środki o których mowa w uor, w tym ŚT stanowiące własność Skarbu Państwa lub jst, otrzymane w zarząd lub użytkowanie i przeznaczone na potrzeby jednostki”. Wg mnie wynika z tego że jak jednostka otrzymała nieruchomość w trwały zarząd czy użytkowanie to cała nieruchomość łącznie z gruntem stanowi ŚT dla tej jednostki. I sama mam dylemat do tej pory było dobrze. Czy przypadkiem teraz nowy przepis nie nakazuje zmian w tym zakresie.
    Ale jak już rozmawiamy na ten temat nurtuje mnie jeszcze jeden problem.
    Gmina posiada grunty które przekazała w wieczyste użytkowanie. W Rachunkowości budżetowej 2/2010 ukazał się artykuł sugerujący, że grunty te powinny znajdować się w ewidencji pozabilansowej, a nie w rzeczowych aktywach trwałych Gminy. Jak jest u Was?
    Pozdrawiam

    alice
    Uczestnik

    Art. 256. Ustawy o finansach publicznych mówi, że wydatki nieprzewidziane, których obowiązkowe płatności wynikają z tytułów wykonawczych, wyroków sądowych lub ugod, mogą być dokonywane bez względu na poziom środków finansowych zaplanowanych na ten cel. Odpowiednia zmiana planu wydatków powinna nastąpić w trybie przeniesień wydatków z innych podziałek klasyfikacji wydatków lub z rezerw celowych. Ale co zrobić jak już rok zamknięty – nie mam pojęcia 🙄

    W odpowiedzi na: Rozmowa kwalifikacyjna- II etap #20833
    alice
    Uczestnik

    Różne są jednostki i różne podejście w tych kwestiach. Audytorów nie ma za wielu na rynku pracy, więc nie powinni się wygłupiać i Bóg wie jakie pytania zadawać. Niektóre jednostki kilka lat bez skutku szukają audytora. Będzie dobrze 🙂 Myślę że będzie luźna rozmowa. Trzymam kciuki.

    W odpowiedzi na: Swięto 8 marca .. #19847
    alice
    Uczestnik

    Również dziękuję i gorąco pozdrawiam.

    W odpowiedzi na: szkolenia dla bezrobotnych #19115
    alice
    Uczestnik

    Nie wiem co ja nawciskałam, że wyniki tej kontroli wyświetlają się na stronie głównej audyt. net 😳 🙄

    W odpowiedzi na: organizacja AW #19107
    alice
    Uczestnik

    A jaką wpisać podstawę prowadzenia audytu w samorządowej jednostce organizacyjnej? Art. 274 ust. 4?

    W odpowiedzi na: szkolenia dla bezrobotnych #19101
    alice
    Uczestnik

    Nie wiem jak się wkleja link do strony, bo chetnie bym to zrobiła. NIK w 2008 r. przeprowadzał kontrolę nt.”Wykonywanie zadań w zakresie szkolenia bezrobotnych”. Na pewno tam znajdziesz parę cennych informacji.

    W odpowiedzi na: Pytanie o książkę #18681
    alice
    Uczestnik

    Myślę że warto. Zawiera dużo szczegółowych list sprawdzających z zakresu realizacji projektu, jak i z zamówień publicznych. Szkolenia są dużo droższe ale aż tyle treści merytorycznej niestety nie posiadają.

    W odpowiedzi na: Powiatowy Fundusz Geodezyjny #18120
    alice
    Uczestnik

    Dziękuję za odpowiedź. U nas też przychody PFGZGiK cały czas się kwalifikuje jako cywilno-prawne. Tylko po tym piśmie z Ministerstwa Pani Skarbnik uznała, że opłaty te podlegają pod Ordynację podatkową i stąd powstał u nas w Starostwie spór. Pozdrawiam

    W odpowiedzi na: Powiatowy Fundusz Geodezyjny #18095
    alice
    Uczestnik

    Ponawiam pytanie 😉

    W odpowiedzi na: audyt w spółce komunalnej #17616
    alice
    Uczestnik

    Wydaje mi się, że kierownik j.s.t nie mógłby mi zlecić przeprowadzenia audytu wewnętrznego w spółce (ze 100% udziałem j.s.t). Nie wiem jak w innych jednostkach, ale w mojej – Regulamin audytu okresla jednostki organizacyjne, w których przeprowadza się audyt. Zgodnie ze Statutem spółka nie jest zaliczona do jednostek organizacyjnych. Więc stała bym na stanowisku, że jest to łamanie Regulaminu. Spółka ma swój organ kontrolny w postaci Rady Nadzorczej i jeżeli byliby zainteresowani audytem to sugerowałabym audyt, ale zewnętrzny. To tylko moja subiektywna opinia. Pozdrawiam

    W odpowiedzi na: Organizacja komórki kontroli i audytu – PROŚBA #17009
    alice
    Uczestnik

    Uważam identycznie jak mama0454 !

    W odpowiedzi na: Subwencja oświatowa #16831
    alice
    Uczestnik

    Pewnie nikt z Was nie przerabiał tego tematu 🙁

Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 62)